PZPN podał cenę biletu na mecz z Mołdawią. Różnica względem cen w Polsce powala

35 złotych - tyle musi zapłacić kibic reprezentacji Polski, jeśli chce obejrzeć mecz z Mołdawią na stadionie w Kiszyniowie. Chociaż to mecz wyjazdowy, to powala różnica względem cen na mecz towarzyski z Niemcami, która jest cztery razy większa.

20 czerwca na stadionie w Kiszyniowie reprezentacja Polskie rozegra przeciwko Mołdawii trzeci mecz w eliminacjach do mistrzostw Europy, które zostaną rozegrane w 2024 roku w Niemczech. Cztery dni wcześniej to właśnie z naszymi zachodnimi sąsiadami piłkarze Fernando Santosa zagrają towarzysko na Stadionie Narodowym w Warszawie. 

Zobacz wideo "Sędzia wróg" - miniserial o patologiach w niższych ligach. Premiera 8 maja na Sport.pl

Jakub Błaszczykowski w objęciach kolegów, podczas meczu towarzyskiego Polska Litwa na Stadionie Narodowym. Warszawa, 12 czerwca 2018 Wszystko jasne! Jest potwierdzenie ws. Kuby Błaszczykowskiego

Cena biletu na mecz w Mołdawii jest śmiesznie niska w porównaniu z tą w Polsce

To właśnie w związku z wyjazdowym meczem w Mołdawii Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o cenie biletów dla polskich kibiców. Wejściówka na sektor gości kosztuje zaledwie 35 złotych, a informacje o tym, jak zakupić bilet można znaleźć na portalu Łączy Nas Piłka.

Ta kwota o tyle się rzuca w oczy, że jest o wiele niższa, niż ta, za którą można kupić bilet na mecz reprezentacji w Polsce. Najtańszy bilet na przytoczony mecz z Niemcami (nie licząc osób niepełnosprawnych i biletów rodzinnych) to 140 zł. Najdroższy I kategorii to już dwa razy tyle, bo 280 zł.

Nieco taniej było przy okazji wygranego 1:0 meczu z Albanią. Wtedy było to odpowiednio 120 zł za kategorię III i 240 zł za I. Dalej jednak jest to o wiele więcej, niż za wejście na stadion w Kiszyniowie. 

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Grzegorz Krychowiak / Cristiano Ronaldo Co dalej z przyszłością Krychowiaka? Jest reakcja z Arabii. Jednoznaczna

Aktualnie reprezentacja Polski zajmuje drugie miejsce w grupie E w eliminacjach do Euro 2024, mając na koncie trzy punkty. Pierwsi są Czesi z jednym punktem więcej, a trzeci Mołdawianie, którzy mają dwa punkty.

Więcej o: