Kulesza potwierdził. Wielki hit na pożegnanie Błaszczykowskiego

Cezary Kulesza, prezes PZPN, potwierdził, że towarzyskie spotkanie z Niemcami będzie pożegnalnym meczem Jakuba Błaszczykowskiego. Odbędzie się ono 16 czerwca na Stadionie Narodowym.

Kilka dni temu oficjalnie zakomunikowano, że podczas czerwcowej przerwy na kadrę dojdzie do meczu towarzyskiego pomiędzy reprezentacją Polski i Niemiec. Zaplanowano go na 16 czerwca na Stadionie Narodowym. Kilka dni później Biało-Czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Mołdawią w ramach eliminacji mistrzostw Europy.

Zobacz wideo Polska znów ma mistrza świata! Kapitalna gala! Wasilewski i Szpilka komentują

Będzie uroczyste pożegnanie Kuby Błaszczykowskiego. Kulesza potwierdza

Media donosiły, że może to być idealna okazja, aby oficjalnie pożegnać Jakub Błaszczykowskiego. Były kapitan reprezentacji Polski swego czasu zapowiedział, że nigdy nie zrezygnuje z gry w kadrze, ale każdy zdaje sobie sprawę, że jego czas już minął. 37-latek obecnie stara się wrócić do gry w barwach Wisły Kraków po zerwaniu więzadeł krzyżowych.

Cezary Kulesza potwierdził te przypuszczenia na antenie Polskiego Radia Białystok. - Jeszcze nikomu tego nie mówiłem, ale zadzwoniłem do Kuby Błaszczykowskiego, rozmawiałem z nim i Kuba wyraził chęć pożegnania jego osoby. Więc rzeczywiście to pożegnanie na Stadionie Narodowym się odbędzie - wyznał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Jakub Błaszczykowski w reprezentacji Polski zadebiutował w 2006 roku za kadencji Pawła Janasa. Przez następne lata był jej filarem i często najważniejszym graczem. W sumie w narodowych barwach wystąpił w 108 meczach, w których strzelił 21 goli. Ostatni mecz rozegrał w 2019 roku. Zimą tego roku wrócił do Wisły Kraków. Wciąż jest jej zawodnikiem.

Ostatni raz Biało-Czerwoni z reprezentacją Niemiec mierzyli się w 2016 roku podczas mistrzostw Europy. Wówczas padł bezbramkowy remis. Dwa lata wcześniej doszło do historycznego meczu, w którym podopieczni Adama Nawałki po raz pierwszy pokonali drużynę naszych zachodnich sąsiadów. Kontrowersje wśród kibiców wzbudzają ceny biletów na to spotkanie, bądź co bądź, towarzyskie. Najtańszy kosztuje 140 złotych. To więcej niż za niedawny mecz eliminacji mistrzostw Europy z Albanią. Wejściówki można będzie kupować od 16 maja.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.