Santos i kadrowicze czekają na ten dzień. Wtedy odbędzie się losowanie grup Euro 2024

Wiemy, kiedy i gdzie odbędzie się ceremonia losowania grup Euro 2024 w Niemczech. UEFA ustaliła termin na środowym kongresie w Lizbonie. Wydarzenie odbędzie się jeszcze w tym roku.

Reprezentacja Polski niemrawo rozpoczęła eliminacje do Euro 2024, ale ewentualna absencja naszej drużyny w tym turnieju byłaby katastrofą. Na razie ekipa Fernando Santosa zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy E, które gwarantuje udział w turnieju. Teoretycznie rozegrano dopiero dwa mecze i do końca kwalifikacji jeszcze daleka droga, ale to tylko pozory. Wszystko rozstrzygnie się jeszcze w tym roku kalendarzowym, również kwestia przydziału do poszczególnych grup.

Zobacz wideo Santos opuści hit ekstraklasy. "Są do wyciągnięcia "perełki". To przyszłość kadry"

Losowanie grup Euro 2024 jeszcze w tym roku kalendarzowym. UEFA zdecydowała

UEFA już ustaliła, kiedy odbędzie się ceremonia losowania. Decyzja zapadła w środę na dorocznym kongresie UEFA w Lizbonie, podczas którego szef tej organizacji - Aleksander Ceferin - uzyskał reelekcję na kolejną kadencję. Losowanie grup przyszłorocznych mistrzostw Europy odbędzie się 2 grudnia 2023 r. w Hamburgu.

Wówczas nie będą jeszcze znani wszyscy uczestnicy imprezy. Polska ostatni swój mecz rozegra 17 listopada z Czechami. Eliminacje będą jednak nadal trwały. Między 19 a 21 listopada rozegrana zostanie ostatnia kolejka, w której Polacy będą pauzować. Poza tym przepustkę na turniej uzyskają po dwa najlepsze zespoły z każdej z dziesięciu grup, a stawkę uzupełnią gospodarze Niemcy oraz trzy drużyny wyłonione w barażach. Te przewidziane są dopiero na 21 i 26 marca 2024 r. Po losowaniu Hamburgu wciąż pozostaną zatem trzy niewiadome.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Polsce do rozegrania pozostało jeszcze sześć meczów eliminacyjnych. Najbliższy z Mołdawią odbędzie się 20 czerwca. Na następne spotkania przyjdzie nam poczekać do września. Wówczas 7 dnia tego miesiąca zagramy u siebie z Wyspami Owczymi, a trzy dni później czeka nas rewanż z Albanią. W październiku z kolei ponownie zmierzymy się z Wyspami Owczymi i Mołdawią (12 i 15 października), a na koniec 17 listopada naszym rywalem będą Czechy. Turniej finałowy Euro 2024 zostanie rozegrany zaś między 14 czerwca a 14 lipca 2024 roku w Niemczech.

Więcej o: