Boniek o reprezentancie Polski. "Był na najwyższym poziomie. Coś nie wyszło"

Zbigniew Boniek w rozmowie na kanale Prawda Futbolu przyznał, że wciąż wierzy w Kamila Jóźwiaka. Były prezes PZPN zdradził też swój pomysł na ustawienie reprezentacji Polski w najbliższych spotkaniach.

Choć Kamil Jóźwiak zawodnikiem Charlotte FC jest już od ponad roku, to wciąż czeka na pierwszego gola dla klubu, do którego trafił z Derby County. 22-krotny reprezentant Polski miał w tym czasie raptem trzy asysty. Ostatnią 1 października w meczu z Philadelphia Union (2:0).

Zobacz wideo Rozemocjonowany Lewandowski po pokazie filmu: To wielkie wydarzenie dla mnie

Jóźwiak, który jeszcze niedawno był nadzieją reprezentacji Polski, dziś znalazł się na bocznym torze. Zawodnik jest krytykowany za kiepską formę. Ostatnio internet obiegła jego nieudana akcja indywidualna, w której stracił piłkę przy próbie rozpędzenia się z nią.

Mimo to były reprezentant Polski i prezes PZPN - Zbigniew Boniek - uważa, że Jóźwiak jeszcze przyda się kadrze. - Mamy ciekawe boki pomocy. Mamy Jakuba Kamińskiego, Michała Skórasia, Przemysława Frankowskiego. Mam nadzieję, że z czasem odnajdzie się też Jóźwiak, który znakomicie zagrał z Hiszpanią na mistrzostwach Europy. To znaczy, że był na najwyższym poziomie, pytanie, dlaczego nie jest na nim dzisiaj. Coś nie wyszło - powiedział Boniek w rozmowie z Romanem Kołtoniem na kanale Prawda Futbolu.

"Lewandowskiemu będzie łatwiej"

Boniek odniósł się też do ostatnich meczów kadry i pomysłu na kadrę, jaki zaprezentował Fernando Santos.  - Jak chcemy strzelać gole, to wydaje mi się, że nie możemy myśleć o Robercie Lewandowskim jako jedynym napastniku. Trzeba sobie to jasno powiedzieć, że jemu będzie łatwiej z drugim napastnikiem blisko siebie - stwierdził.

- On jeszcze nie raz wygra nam mecz, ale na dziś, według mnie, powinniśmy grać dwójką środkowych napastników. Oprócz Piotra Zielińskiego nie mamy aż tak znakomitych pomocników, którzy potrafiliby stworzyć sobie przewagę liczebną, uciec spod kontroli przeciwnika i wejść w pole karne - zakończył Boniek.

Kolejny mecz eliminacji Euro 2024 Polska zagra 20 czerwca w Kiszyniowie przeciwko Mołdawii. W tej samej przerwie na mecze reprezentacji nasza kadra ma zagrać towarzyskie spotkanie. Bardzo prawdopodobne, że naszym rywalem będą Niemcy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.