Sensacyjne informacje. Jednak nie Niemcy? Ta kadra chce meczu z Polakami. Zlali nas na mundialu

Reprezentacja Polski w czerwcu zmierzy się z Mołdawią w ramach eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Okazuje się, że zawodnicy Fernando Santosa mogą rozegrać w tym czasie jeszcze jedno spotkanie. Chęć rozegrania meczu towarzyskiego z Polakami wyraziła bowiem Kolumbia.

Polscy piłkarze mają za sobą dwa mecze reprezentacyjne pod wodzą Fernando Santosa. Debiut nowego selekcjonera nie wypadł najlepiej, a piątkowy mecz eliminacji do przyszłorocznego EURO zakończył się porażką 1:3 z Czechami. W poniedziałek na PGE Narodowym w Warszawie Polacy pokonali z kolei 1:0 Albanię. Kolejny mecz eliminacji rozegrają w czerwcu, kiedy zmierzą się na wyjeździe z Mołdawią.

Zobacz wideo Rozemocjonowany Lewandowski po pokazie filmu: To wielkie wydarzenie dla mnie

Reprezentacja Kolumbii chce się zmierzyć z Polską. W Rosji wygrali bez problemów

Polka rywalizuje w grupie B, w której skład wchodzi pięć drużyn. Podczas jednej kolejki rozgrywane są dwa spotkania, co oznacza, że jedna z drużyn ma wolne. "Polska grupa" najbliższe mecze rozegra w dniach 17 i 20 czerwca. Właśnie 20 czerwca zawodnicy Santosa zmierzą się z Mołdawią, a brak drugiego spotkania otwiera możliwość organizacji meczu towarzyskiego.

Okazuje się, że chęć rozegrania sparingu z polską reprezentacją wyraziła Kolumbia. Według informacji "El Tiempo" Kolumbijczycy planują rozegrać mecz towarzyski z Polską albo Serbią, aby sprawdzić formę zespołu przed rozpoczęciem eliminacji do mistrzostw świata w 2026 roku. Ewentualne starcie Polski z Kolumbią miałoby się odbyć między 12 a 20 czerwca. Jak na razie nie zostały podane żadne szczegóły.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Kosecki grzmi. Zarzuca reprezentantom brak dojrzałości. Rzuca konkretne nazwiska Kosecki grzmi. Zarzuca reprezentantom brak dojrzałości. Rzuca konkretne nazwiska

Polacy nie mają dobrych wspomnień z ostatnich meczów z Kolumbią. Reprezentacja w XXI wieku rozegrała dwa spotkania z tym rywalem i oba przegrała. Pierwszy mecz miał miejsce w 2006 roku i wówczas kadra Pawła Janasa przegrała spotkanie towarzyskie 1:2. Do kolejnego starcia doszło podczas mistrzostw świata w Rosji w 2018 roku. Polacy pod wodzą Adama Nawałki ponieśli wtedy bolesną porażkę 0:3 w fazie grupowej, która pozbawiła ich nadziei na awans do 1/8 finału.

Równocześnie nadal aktualny jest temat meczu Polski z reprezentacją Niemiec, który miałby się odbyć 16 czerwca. Zawodnicy Hansiego Flicka są gospodarzami przyszłorocznego EURO i planują rozegrać kilka spotkań sparingowych. Starcie z naszymi zachodnimi sąsiadami byłoby również pożegnalnym meczem Jakuba Błaszczykowskiego w narodowych barwach

Zbigniew Boniek i Robert Lewandowski "Ma święte prawo". Boniek staje w obronie Lewandowskiego. Wymowne słowa

Więcej o: