Były kapitan kadry grzmi ws. Zielińskiego. Prosto z mostu. "Nie ma za co go chwalić"

- Ja bym chciał go docenić za to, co robi dla reprezentacji Polski. Nie będę go krytykował, ale też nie ma za co go chwalić - powiedział Michał Żewłakow o występie Piotra Zielińskiego w meczu Polska - Albania. W programie Przeglądu Sportowego Onet wyjaśnił, że pomocnik nie odcisnął piętna na grze reprezentacji.

Piotr Zieliński był jednym z niewielu piłkarzy reprezentacji Polski, który przyzwoicie zaprezentowali się w spotkaniu z Czechami (1:3) w eliminacjach mistrzostw Europy 2024. Jego gra została doceniona przez ekspertów oraz dziennikarzy. "Musiał naprawiać błędy reszty zawodników w rozegraniu, dlatego z przodu był praktycznie niewidoczny. Sytuacja zmusiła go do grania z głębi pola, przez co po prostu cierpiał" - tak ocenił jego występ Marcin Jaz ze Sport.pl.

Zobacz wideo Wojciech Szczęsny ocenia Fernando Santosa: Zespół wierzy

Michał Żewłakow podsumował występ Piotra Zielińskiego w meczu z Albanią. "Nie widziałem wirtuozerii"

W ostatni poniedziałek Polacy zagrali z Albanią, lecz tym razem pomocnik nie wyróżniał się aż tak znacząco na tle zespołu. - Wydaje mi się, że grał trochę za głęboko. Ma naprawdę duże umiejętności, potrafi zagrać ostatnie podanie, potrafi uderzyć z dystansu, ale musi grać wyżej - ocenił Jan Urban w rozmowie z Łukaszem Jachimiakiem ze Sport.pl.

Piotr Zieliński Nowe wieści ws. przyszłości Piotra Zielińskiego. Nagły zwrot. Włosi są pewni

W programie Przeglądu Sportowego Onet występ Zielińskiego ocenił Michał Żewłakow, 102-krotny reprezentant Polski, a przez kilka lat jej kapitan. Jego zdaniem 28-letni gracz nie pokazał pełni możliwości. - Chwalimy go za to, co robi w Napoli. A ja bym chciał go docenić za to, co robi dla reprezentacji Polski. Nie będę go krytykował, ale nie ma też za co go chwalić - stwierdził.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Żewłakow przyznał, że w starciu z Albanią nie widział u Zielińskiego "wirtuozerii czy szalonych pomysłów", które mogłyby rozruszać grę ofensywną. Dodał, że nie jest to pierwszy taki przypadek, podobnie było w spotkaniu z Czechami. - Zastanawiam się, jakiego meczu potrzebujemy, by był głównym konstruktorem i motorem napędowym reprezentacji - powiedział.

Dotychczas Piotr Zieliński rozegrał 80 spotkań w reprezentacji Polski. Strzelił w nich 10 goli i zaliczył 13 asyst.

Grzegorz Lato i Fernando Santos Lato nie może uwierzyć w rady dla Santosa. "Jak to słyszę, to pukam się w czoło"

Więcej o: