Rośnie nowy lider kadry. Były reprezentant dostrzegł ważny detal

- Bartosz Salamon dawał mi odwagę i poczucie, że ten wynik 1:0 zostanie dowieziony do końca spotkania - powiedział Marcin Żewłakow. Były napastnik reprezentacji Polski wybrał stopera Lecha Poznań za największego wygranego poniedziałkowego meczu z Albanią.

"Dowołany do reprezentacji w trybie awaryjnym, ale dostał szansę od Fernando Santosa, by się wykazać. Zaczął bezpiecznie - od podań do tyłu albo do boku. Tu się nie mylił. Gorzej było, jak brał się za wyprowadzenie piłki - choćby w 7. czy 55. minucie, kiedy robił to niedokładnie. Na szczęście robił to rzadko, więc nie będziemy się czepiać. W pojedynkach powietrznych niemal bezbłędny, tak samo w polu karnym, gdzie się nie patyczkował - od razu oddalał zagrożenie i wybijał piłkę byle dalej od własnej bramki. No i starał się dyrygować całą linią obrony" - tak występ Bartosza Salamona w meczu z Albanią oceniał Bartłomiej Kubiak ze Sport.pl.

Zobacz wideo Wojciech Szczęsny ocenia Fernando Santosa: Zespół wierzy

Fernando Santos, Sylvinho Trener Albanii zaskoczony słowami Santosa. Jednoznaczna reakcja. "Nie zgadzam się"

Marcin Żewłakow komplementuje Bartosza Salamona. "Czułem od niego osobowość" 

Dobrą grę Bartosza Salamona w wygranym 1:0 meczu z Albanią docenił również były reprezentant Polski, a teraz ekspert telewizyjny, Marcin Żewłakow. Zdaniem Żewłakowa stoper Lecha Poznań był największym wygranym poniedziałkowego meczu. - Nie wiem, czy można tak stwierdzić na bazie meczu z Albanią, ale wydaje mi się, że tak. Nie widziałem jakiejś wielkiej przerwy w grze Bartka Salamona w reprezentacji. Najpewniejszy zawodnik w linii obrony i taki, który nie bał się wziąć na siebie roli takiego, który krzyknie, podpowie, wymaga.

- Czułem od niego osobowość. Dawał mi odwagę i poczucie razem z Wojciechem Szczęsnym, że ten wynik 1:0 zostanie dowieziony do końca spotkania - dodawał były napastnik w wypowiedzi dla Kanału Sportowego.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

2Mecz eliminacji mistrzostw Europy Polska - Albania Nad reprezentacją czuwali opatrzność i Świderski. Reakcja selekcjonera mówi wszystko

Bartosz Salamon zadebiutował w reprezentacji Polski w marcu 2013 roku w wygranym 5:0 meczu z San Marino. Przez dziesięć lat uzbierał jedenaście występów w biało-czerwonych barwach.

Kolejne mecze kadra prowadzona przez Fernando Santosa rozegra dopiero w czerwcu bieżącego roku. Wtedy Polacy zmierzą się w jednym meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy - na wyjeździe z Mołdawią 20 czerwca oraz spotkaniu towarzyskim, który ma być pożegnaniem Jakuba Błaszczykowskiego z reprezentacją Polski.

Więcej o: