Lubański nie wytrzymał po meczu z Albanią. Bezlitosny dla Lewandowskiego

- Mecz z Albanią nie pokazał sportowej złości, chęci odegrania się za to, co wydarzyło się w Pradze - podsumował Włodzimierz Lubański. Polacy skromnie 1:0 pokonali Albanię na PGE Narodowym, ale mankamenty w grze wciąż były widoczne. - Mamy kłopoty z kreowaniem sytuacji - zauważył były napastnik.

Reprezentacja Polski powetowała sobie fatalne rozpoczęcie eliminacji do Euro 2024 i porażkę 1:3 z Czechami. W poniedziałek na PGE Narodowym pokonała Albanię 1:0 po bramce Karola Świderskiego. Trudno jednak mówić, aby kadra zatarła złe wrażenie z Pragi. Zwycięstwo odniosła skromne i w mało przekonującym stylu.

Zobacz wideo Wojciech Szczęsny ocenia Fernando Santosa: Zespół wierzy

Włodzimierz Lubański ostro o reprezentacji Polski. "W zawodnikach jest za mało zadziorności"

Wiele mankamentów zauważył legendarny napastnik Włodzimierz Lubański. 75-krotny reprezentant Polski najwięcej uwag miał do gry w ataku. - Nie ulega wątpliwości, że styl gry musi się poprawić. Mamy kłopoty z kreowaniem sytuacji, w zawodnikach jest za mało zadziorności. Brakuje mi pojedynków jeden na jednego, rzadko wymieniamy podania na jeden kontakt. Zastanawiam się tylko czy jest to kwestia braku umiejętności czy ostrożność i asekuracja. Z pewnością liczba okazji w ostatnim czasie jest zbyt mała - powiedział w rozmowie z tvp.sport.pl.

,Mecz eliminacji do EURO 2024 Czechy - Polska Porażka z Czechami i słaby styl z Albanią nie mają żadnego znaczenia. Santos ma inny cel

Złoty medalista igrzysk olimpijskich z Monachium dużą wagę przyłożył do kwestii wolicjonalnych. Reakcja polskich piłkarzy na blamaż z Czechami mocno go rozczarowała. - Mnie interesowało to, jak piłkarze zachowają się po ostatnim spotkaniu. Byłem ciekawy, jaki efekt przyniosą rozmowy wewnątrz grupy, bo takie na pewno miały miejsce. Niestety, mecz z Albanią nie pokazał jakiejś sportowej złości, chęci odegrania się za to, co wydarzyło się w Pradze - stwierdził Lubański.

Druzgocące liczby Lewandowskiego. Tylko jeden Druzgocące liczby Lewandowskiego. Tylko jeden "właściwy" gol

Lubański ocenił mecz Lewandowskiego. "Dostosował się do poziomu gry większości kolegów"

Odniósł się także do dyspozycji naszego kapitana Roberta Lewandowskiego. Napastnik FC Barcelony po dwóch meczach nadal pozostaje bez trafienia w eliminacjach. - Pamiętam okresy, kiedy grał zdecydowanie lepiej. Dostosował się do poziomu gry większości kolegów. Lewandowski nie zrobi jednak wszystkiego sam. Nie będzie z niego wielkiego pożytku, jeśli nie będzie otoczony piłkarzami, którzy dadzą z siebie więcej - podsumował.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Włodzimierz Lubański to jeden z najwybitniejszych polskich piłkarzy w historii. Wciąż pozostaje najmłodszym strzelcem gola dla naszej drużyny narodowej i jej drugim najskuteczniejszym graczem. W 75 spotkaniach zdobył aż 48 bramek. Więcej od niego ma tylko Robert Lewandowski.

Więcej o: