Polska wyrwała się z dna. Prezent od Czech. Oto tabela naszej grupy el. Euro 2024

Reprezentacja Polski wygrała z Albanią 1:0 i zdobyła pierwsze trzy punkty w eliminacjach do Euro 2024. Dzięki temu kadra Fernando Santosa opuściła dno tabeli. Jest na drugim miejscu w grupie E, dającym bezpośredni awans. Prezent sprawili nam Mołdawianie, zabierając punkty Czechom.

Reprezentacja Polski po fatalnej porażce z Czechami (1:3) z zerowym dorobkiem i negatywnym bilansem bramkowym zamykała tabelę grupy E w eliminacjach do mistrzostw Europy w Niemczech. Trzeba było więc oczekiwać, że u siebie, na Stadionie Narodowym w Warszawie, nasi piłkarze podniosą się i wrócą do gry o awans. Tak też się stało. Polacy ograli Albanię i ich sytuacja w grupie diametralnie się odwróciła.

Zobacz wideo Tak wyglądał trening kadry pod okiem Fernando SantosaTak wyglądał trening kadry pod okiem Fernando Santosa

Błyskawiczny awans Polski w tabeli. Z ostatniego na drugie miejsce. Czesi na wyciągnięcie ręki

Po pierwszej kolejce tabela naszej grupy wyglądała bardzo przygnębiająco. Polska znajdowała się na szarym końcu. Wszystko dlatego, że Wyspy Owcze zremisowały z Mołdawią 1:1 i obie te ekipy zdobyły po jednym punkcie i razem zajmowały drugie miejsce. Przed nimi z trzema oczkami za zwycięstwo nad naszą drużyną znajdowali się Czesi. Albania również była przed nami, ponieważ grę w eliminacjach rozpoczęła dopiero w poniedziałek z Polską. W pierwszej kolejce pauzowała, a co za tym idzie, miała zero punktów i bilans bramkowy 0:0, podczas gdy Polska - 1:3.

reprezentanci Polski w strojach z nazwiskami piłkarek Polacy zaskoczyli fanów. Wybiegli w wyjątkowych koszulkach. Kobiecy wątek [WIDEO]

Do takiego stanu nie trzeba było się za bardzo przywiązywać. Jasne było, że druga kolejka zmieni układ tabeli. Polacy zgodnie z oczekiwaniami pokonali Albanię po golu Karola Świderskiego i z trzema punktami na koncie przesunęli się na drugie miejsce. Pierwsze pozostały Czechy, ale sprawiły nam nie lada prezent. Zaledwie zremisowały z Mołdawią 0:0 i dopisały tylko punkt. Dorobku nie mieli okazji poprawić zawodnicy z Wysp Owczych, ponieważ tym razem pauzowali. Pozostali zatem z jednym punktem i bilansem 1:1.

francja - polska Ta statystyka nie przynosi chluby Lewandowskiemu. Przełamanie potrzebne jak nigdy

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Szansa na dogonienie reprezentacji Czech nadarzy się dopiero za trzy miesiące. 20 czerwca Polska zagra na wyjeździe z Mołdawią. Następne mecze eliminacyjne z Wyspami Owczymi i rewanż z Albanią zaplanowane są dopiero na wrzesień.

Tabela grupy E w eliminacjach do Euro 2024:

  • 1. Czechy 4 pkt.; bilans: 3:1
  • 2. Polska 3; bilans: 2:3
  • 3. Mołdawia 2; bilans: 1:1
  • 4. Wyspy Owcze 1; bilans: 1:1
  • 5. Albania 0; bilans 0:1
Więcej o: