Wszystkie wyniki eliminacji do Euro 2024. Dobra sytuacja w polskiej grupie [TABELE]

Reprezentacja Polski dzięki wygranej z Albanią (1:0) wciąż jest w dobrej sytuacji do zajęcia pierwszego miejsca w grupie. W pozostałych grupach również nie brakowało emocji. W meczach Francji czy Węgrów padły piękne bramki. A tak przedstawiają się wyniki i tabele ze wszystkich grup eliminacji do Euro 2024.

W eliminacjach do Euro 2024 biorą udział aż 63 drużyny narodowe, ale tylko 23 z nich finalnie awansują na turniej (Niemcy jako gospodarze mają zagwarantowany awans na turniej). Wśród nich są oczywiście Polacy, którzy pod wodzą Fernando Santosa najpierw przegrali z Czechami 1:3, a potem wygrali z Albanią 1:0. Poza tym działo się również w innych grupach. 

Zobacz wideo Kołecki chce wrócić do MMA, ale stawia warunek. "Jestem bardzo drogi"

Grupa A. Hiszpania liderem, ale mecz na szczycie we wtorek

Druga seria gier w grupie A odbędzie się dopiero we wtorek 28 marca. Dotychczasowe wyniki układały się następująco. Hiszpania wygrała 3:0 z Norwegią, a Szkocja 3:0 z Cyprem. Gruzja nie rozegrała jeszcze żadnego spotkania.

Tabela grupy A:

 1. Hiszpania 3 pkt
 2. Szkocja 3 pkt
 3. Gruzja 0 pkt
 4. Norwegia 0 pkt
 5. Cypr 0 pkt

Grupa B. Francja nie pozostawia złudzeń

Fani europejskiej piłki ostrzyli sobie zęby na starcie Francji z Holandią. Mecz z pewnością nie zawiódł, ale kibice raczej nie przewidzieli, że wicemistrzowie świata z 2022 roku wygrają z Holendrami aż 4:0, praktycznie gromiąc ekipę Ronalda Koemana. Kolejny sukces odnieśli w meczu z Irlandią (1:0) i po drugiej kolejce zostali niekwestionowanymi liderami grupy. To w głównej mierze zasługa Benjamina Pavarda, który popisał się świetnym strzałem zza pola karnego. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki, zanim zatrzepotała w siatce. W pozostałych meczach Grecja wygrała 3:0 z Gibraltarem, a w kolejnej kolejce również z tym samym rywalem zwyciężyli Holendrzy (3:0).

Tabela grupy B:

 1. Francja 6 pkt
 2. Grecja 3 pkt
 3. Holandia 3 pkt
 4. Irlandia 0 pkt
 5. Gibraltar 0 pkt

Grupa C. Anglicy pokonali mistrzów Europy

To jedna z najciekawszych grup. Los chciał, że o pierwsze miejsc walczy ostatni mistrz Europy (Włochy) i wicemistrz (Anglia). Aktualnie lepiej spisują się zawodnicy Garetha Southgate'a, którzy zdołali pokonać Włochów w pierwszej kolejce 2:1, a potem 2:0 wygrać z Ukrainą. Z kolei gracze Roberto Manciniego pierwsze punkty zdobyli w starciu z Maltą (2:0). Dodatkowo Macedonia Północna wygrała z Maltą 2:1.

Tabela grupy C:

 1. Anglia 6 pkt
 2. Włochy 3 pkt
 3. Macedonia Północna 3 pkt
 4. Ukraina 0 pkt
 5. Malta 0 pkt

Grupa D. Emocje dopiero we wtorek

Druga seria gier w tej grupie rozegrana zostanie dopiero we wtorek 28 marca. Do tej pory liderem jest Turcja, która wygrała z Armenią 2:1. Tuż za nią jest Walia i Chorwacja. Oba zespoły zremisowały ze sobą 1:1. Łotwa nadal czeka na pierwsze starcie w tych eliminacjach.

Tabela grupy D:

 1. Turcja 3 pkt
 2. Walia 1 pkt
 3. Chorwacja 1 pkt
 4. Łotwa 0 pkt
 5. Armenia 0 pkt

Gol Karola Świderskiego na 1:0 w meczu z Albanią Polska prowadzi z Albanią. Karol Świderski bohaterem pierwszej połowy [WIDEO]

Grupa E. Polska się rehabilituje, Czechy na czele

Polskich kibiców z pewnością najbardziej interesowała sytuacja w grupie E. Reprezentacja Polski po dotkliwej porażce z Czechami zrehabilitowała się, wygrywając 1:0 z Albanią. Dobrą informacją jest fakt, że Czechy tylko zremisowały 0:0 z Mołdawią. Wobec tego po drugiej serii gier zawodnicy Fernando Santosa tracą do Czechów tylko jeden punkt. Wcześniej Mołdawia zremisowała z Wyspami Owczymi 1:1.

Tabela grupy E:

 1. Czechy 4 pkt
 2. Polska 3 pkt
 3. Mołdawia 2 pkt
 4. Wyspy Owcze 1 pkt
 5. Albania 0 pkt

Grupa F. Niespodzianki w tabeli 

Na pierwszym miejscu w grupie po jednym meczu byli Belgowie, którzy wygrali 3:0 ze Szwecją, ale później stracili to miejsce po wygranej Austrii z Estonią 2:1 (wcześniej Austriacy wygrali z Azerbejdżanem 4:1). Poza tym Szwecja zwyciężyła z Azerbejdżanem aż 5:0.

Tabela grupy F:

 1. Austria 6 pkt
 2. Belgia 3 pkt 
 3. Szwecja 3 pkt
 4. Estonia 0 pkt
 5. Azerbejdżan 0 pkt

Grupa G. Serbowie liderem jednej z najbardziej wyrównanych grup

W grupie G nie działo się zbyt wiele. Serbia pokonała 2:0 Litwę, a Czarnogóra 1:0 Bułgarię. W kolejnych meczach w starciu o pierwsze miejsce Serbowie pokonali Czarnogórców 1:0. Z kolei Węgrzy pokonali Bułgarów aż 3:0 na własnym obiekcie. Wizytówką tego starcia jest rzut wolny wykonany przez Dominika Szoboszlaia. Napastnik fenomenalnie przymierzył z dystansu, a piłka wpadła niemalże w samo okienko.

Tabela grupy G:

 1. Serbia 6 pkt 
 2. Węgry 3 pkt
 3. Czarnogóra 3 pkt
 4. Bułgaria 0 pkt
 5. Litwa 0 pkt

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Conte zwrócił się do kibiców Tottenhamu. Conte zwrócił się do kibiców Tottenhamu. "Wspólna podróż dobiegła końca"

Grupa H. Słowenia patrzy z góry na Duńczyków

W tej grupie drobnym zaskoczeniem może być fakt, że liderem nie jest reprezentacja Danii. Duńczycy po wygranej 3:1 z Finlandią, zaprzepaścili tę szansę, przegrywając 2:3 z Kazachstanem. Z kolei bezbłędni byli Słoweńcy, którzy wygrali z Kazachami 2:1, a potem skromnie pokonali 2:0 San Marino. W pozostałych spotkaniach Irlandia Północna pokonała San Marino 2:0, a potem przegrała z Finami 0:1. 

Tabela grupy H:

 1. Słowenia 6 pkt
 2. Dania 3 pkt
 3. Kazachstan 3 pkt
 4. Finlandia 3 pkt
 5. Irlandia Północna 3 pkt
 6. San Marino 0 pkt

Grupa I. Więcej emocji we wtorek 28 marca

W tej grupie Szwajcaria wygrała aż 5:0 z Białorusią, Rumunia pokonała 2:0 Andorę, a Izrael zremisował z Kosowem 1:1. Pozostałe mecze we wtorek 28 marca.

Tabela grupy I:

 1. Szwajcaria 3 pkt
 2. Rumunia 3 pkt
 3. Kosowo 1 pkt
 4. Izrael 1 pkt
 5. Andora 0 pkt
 6. Białoruś 0 pkt

Grupa J. Portugalia wygrywa nawet bez Fernando Santosa

W ostatniej z grup sytuacja była znana już przed spotkaniem Polski z Albanią. Liderem są Portugalczycy, którzy wygrali oba mecze. Najpierw 4:0 pokonali Liechtenstein, a potem aż 6:0 z Luksemburg. Tuż za nimi jest Słowacja, która niespodziewanie zremisowała 0:0 z Luksemburgiem, by następnie ograć Bośnię i Hercegowinę 2:0. W pozostałych meczach BiH wygrała z Islandią 3:0, która potem pokazała siłę przeciwko Liechtensteinowi (7:0).

Tabela grupy J:

 1. Portugalia 6 pkt
 2. Słowacja 4 pkt
 3. Bośnia i Hercegowina 3 pkt
 4. Islandia 3 pkt
 5. Luksemburg 1 pkt
 6. Liechtenstein 0 pkt
Więcej o: