Przylecieli do Polski specjalnie dla Lewandowskiego. Nie chodzi o mecz

Nie tylko Sławomir Peszko czy Bartosz Zmarzlik. Na premierze filmu o Robercie Lewandowskim pt. "Nieznany" pojawi się także specjalna delegacja z Barcelony w składzie: Joan Laporta oraz Mateu Alemany - informuje portal meczyki.pl oraz hiszpański dziennik "Sport". Całe wydarzenie odbędzie się we wtorek 28 marca o godz. 18:00 w warszawskiej Kinotece.

Zgrupowanie reprezentacji Polski kończy się w niedzielę 27 marca, tuż po meczu kadry z Albanią na Stadionie Narodowym w ramach eliminacji do mistrzostw Europy, które odbędą się w 2024 roku w Niemczech. Niemal wszyscy kadrowicze wrócą od razu do klubów i będą brać udział w decydujących meczach sezonu. Nieco dłużej w Polsce zostanie Robert Lewandowski, który wraz z żoną Anną pojawi się na wtorkowej premierze filmu dokumentalnego pt. "Nieznany". Całe wydarzenie odbędzie się w warszawskiej Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki.

Zobacz wideo Lewandowski po porażce: Ciężko po dwóch takich ciosach wrócić na właściwe tory

Media: Specjalni goście na premierze filmu o Robercie Lewandowskim. Delegacja z Barcelony

Portal meczyki.pl podawał 21 marca, że obecność na wydarzeniu potwierdził m.in. Sławomir Peszko, Krzysztof Hołowczyc, Bartosz Zmarzlik czy Andrzej Wrona. "Meczyki" wraz z hiszpańskim dziennikiem "Sport" zgodnie podają, że na premierze filmu pojawi się też delegacja prosto z Barcelony. Mowa o prezesie Joanie Laporcie oraz Mateu Alemanym, czyli dyrektorze sportowym Barcelony. Laporta i Alemany pojawią się w Warszawie już w poniedziałkowy wieczór. "Obecność włodarzy pokazuje, jak wielkim szacunkiem Robert Lewandowski cieszy się w nowym zespole" - czytamy w artykule.

"Terminarz Joana Laporty wydaje się bardziej przypominać terminarz ministra" - dodaje dziennik "Sport". Takie słowa hiszpańskich dziennikarzy nie są przesadzone, ponieważ w niedzielę 26 marca na Camp Nou odbyły się decydujące mecze Kings League, czyli organizacji założonej przez Gerarda Pique (piłkarska liga siedmiosobowa - red.). W pierwszej edycji tego przedsięwzięcia udział brał m.in. Sergio Aguero czy Iker Casillas. To nie koniec obowiązków Joana Laporty w tym tygodniu, ponieważ w czwartek odbędzie się specjalne spotkanie zarządu Barcelony, m.in. w kontekście sprawy z Negreirą.

Robert Lewandowski wróci do gry w Barcelonie w sobotę 1 kwietnia, gdy zespół prowadzony przez Xaviego Hernandeza zagra na wyjeździe z Elche. Cztery dni później Barcelona zagra z Realem Madryt w rewanżowym meczu półfinałowym Pucharu Króla - pierwsze spotkanie zakończyło się wygraną 1:0 Barcelony. Dodatkowo Katalończycy są na dobrej drodze do wygrania ligi hiszpańskiej, ponieważ mają 68 punktów po 26 meczach, a ich przewaga nad drugim Realem Madryt wynosi dwanaście punktów.

Więcej o: