Tak prezentuje się skład Polaków na mecz z Albanią. Fernando Santos zamieszał

Fernando Santos dokonał roszad w składzie reprezentacji Polski na mecz eliminacji Euro 2024 przeciwko Albanii. W porównaniu do spotkania z Czechami nastąpiły cztery zmiany. Od pierwszej minuty nie zobaczymy m.in. Krystiana Bielika i Michała Karbownika. Partnera w ataku doczekał się Robert Lewandowski.

Reprezentacja Polski w piątek dotkliwe przegrała 1:3 z reprezentacją Czech w pierwszym meczu eliminacji Euro 2024. Biało-Czerwoni stracili dwie bramki już w pierwszych trzech minutach spotkania i zaprezentowali się bardzo słabo. Wielu z nich spotkała krytyka za proste błędy lub brak zaangażowania i stało się jasne, że Fernando Santos będzie musiał zareagować przed poniedziałkowym spotkaniem z Albanią.

Tak Polska zagra przeciwko Albanii. Są zmiany w wyjściowym składzie

W Pradze kilku zawodników zaprezentowało się bardzo słabo i było jasne, że ich pozycja w kadrze osłabła. W bloku defensywnym fatalnie spisali się Jakub Kiwior i Robert Gumny, a w pomocy nie zachwycali Krystian Bielik, Michał Karbownik, Sebastian Szymański i Karol Linetty. Z kolei z ławki rezerwowych dobrze pokazali się Nicola Zalewski, Michał Skóraś i strzelec honorowego gola Damian Szymański.

Po przeanalizowaniu poprzedniego starcia Santos i jego sztab szkoleniowy wyciągnęli wnioski i od pierwszej minuty w meczu z Albanią nie zobaczymy Karbownika, Sebastiana Szymańskiego i Bielika. Miejsce w składzie wywalczyli za to obrońca Bartosz Salamon oraz pomocnicy Nicola Zalewski i Jakub Kamiński. Dojdzie również do zmiany ustawienia i Robert Lewandowski w ataku nie zagra sam, a w parze z Karolem Świderskim. Prawdopodobnie Polacy zagrają w formacji 1-3-4-3.

Skład reprezentacji Polski na mecz z Albanią:

Wojciech Szczęsny - Jan Bednarek, Bartosz Salamon, Jakub Kiwior - Przemysław Frankowski, Karol Linetty, Piotr Zieliński, Nicola Zalewski - Jakub Kamiński, Karol Świderski, Robert Lewandowski (K).

Skład reprezentacji Albanii:

Thomas Strakosha - Elseid Hysaj (K), Marsh Kumbulla, Enea Mihaj, Ivan Balliu - Ylber Ramadani, Klaus Gjasula, Kristjan Asllani - Jasir Asani, Myrto Uzuni, Sokol Cikalleshi.

Mecz Polska - Albania rozpocznie się o godz. 20.45. Relacja tekstowa będzie dostępna na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.