Oficjalnie! Jest decyzja ws. dachu na Narodowym na mecz Polski

Mecz Polska - Albania na Stadionie Narodowym odbędzie się przy zamkniętym dachu. Taką decyzję podjęto po spotkaniu delegata UEFA z przedstawicielami PZPN. Jest ona zgodna z zaleceniami inspektora budowlanego, choć jego rekomendacja była inna.

Losy meczu Polska - Albania ważyły się do ostatniej chwili. W związku z wadą dachu na Stadionie Narodowym wykrytą jeszcze przed mundialem w Katarze nie było wiadomo, gdzie reprezentacja zagra poniedziałkowe spotkanie. Ostatecznie Stadion Narodowy przeszedł wszystkie inspekcje i mecz może odbyć się w stolicy.

Zobacz wideo Zieliński: Czesi grali to co chcieli, nie było nam łatwo

Stadion Narodowy z zamkniętym dachem na mecz z Albanią. Inspektor rekomendował inaczej

W poniedziałkowe przedpołudnie zapadła decyzja dot. dachu na Stadionie Narodowym. "Dach na Stadionie Narodowym w Warszawie oficjalnie zamknięty podczas meczu z Albanią. Taka decyzja zapadła po spotkaniu delegata UEFA z PZPN. Operator Stadionu Narodowego także rekomendował grę przy zamkniętym dachu!" - przekazał Mateusz Ligęza.

Santos szykuje zmiany na Albanię. Takim składem powinna zagrać reprezentacja Polski Santos szykuje zmiany na Albanię. Takim składem powinna zagrać reprezentacja Polski

Co ciekawe, inspektor budowlany jeszcze kilka dni temu rekomendował grę przy... otwartym dachu. "Wiatr silniejszy niż 15 m/s może doprowadzić do zamknięcia Stadionu Narodowego. To 54 km/h. Opinia PINB jest pozytywna, więc musi być zgoda miasta na imprezę masową, ale opinia jest warunkowa! Dach otwarty, wiatr, temp +10 na pękniętych elementach" - pisano w dokumencie wydanym 17 marca.

W opinii znalazł się jednak podpunkt, który mówi o szczególnym przypadku, gdy dach można zamknąć. "Dach ruchomy nad płytą stadionu powinien pozostać otwarty w okresie od pierwszego dnia listopada do pierwszego dnia maja. Celem jest uniknięcie obciążenia śniegiem na części ruchomej zadaszenia. W przypadku gdy zarządca stadionu będzie chciał czasowo zamknąć dach w tym okresie, można to zrobić pod warunkiem posiadania profesjonalnej prognozy meteorologicznej wykluczającej opady śniegu w czasie gdy dach będzie zamknięty". Z możliwości, którą daje ten zapis, postanowił właśnie skorzystać zarządca stadionu.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

polska vs czarnogora Były reprezentant Polski zdradza prawdę o kadrze. "Piszą do mnie"

Polska - Albania w eliminacjach EURO 2024. Gdzie i o której oglądać? [TRANSMISJA NA ŻYWO, STREAM]

Mecz Polska - Albania w eliminacjach do EURO 2024 odbędzie się w poniedziałek 27 marca. Początek spotkania na PGE Narodowym w Warszawie zaplanowano na godzinę 20:45. Transmisja na żywo będzie dostępna w TVP Sport, TVP 1 oraz Polsacie Sport Premium 1, a w internecie na stronie sport.tvp.pl.  Zapraszamy także do śledzenia relacji tekstowej na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: