Boniek wypalił. Postraszył Polaków. "Albania jest wyżej"

Zbigniew Boniek postanowił ostrzec reprezentację Polski przed poniedziałkowym meczem z Albanią na PGE Narodowym. Były prezes PZPN podzielił się na Twitterze nieoczywistym spostrzeżeniem. "W moim rankingu Albania jest wyżej od reprezentacji Czech" - napisał.

Reprezentacja Polski po blamażu z w Pradze, gdzie w kiepskim stylu przegrała z Czechami 1:3, musi podnieść się i powalczyć o pierwsze punkty w eliminacjach do Euro 2024. Okazja, by nieco poprawić nastroje, nadarzy się już w poniedziałek. Polacy zagrają na PGE Narodowym w Warszawie z Albanią. Polaków interesuje tylko zwycięstwo, tym bardziej niepokojący jest wpis Zbigniewa Bońka. Były prezes PZPN nieco postraszył naszych piłkarzy.

Zobacz wideo To dlatego Lewandowski nie pojawił się na konferencji

Zbigniew Boniek ostrzega przed Albanią. "Jest wyżej od Czech"

Zdaniem byłego piłkarza Widzewa, Juventusu i Romy, spotkanie z Albanią wcale nie musi być łatwiejsze niż to z Czechami. "Jutro nasza reprezentacja musi zagrać zupełnie inny mecz. W moim rankingu Albania jest wyżej od reprezentacji Czech. Nie będzie łatwo, ale na koniec musi być wygrana" - napisał na Twitterze.

Tego kamery w telewizji nie pokazały. Tak Santos reagował na błędy Polaków [WIDEO] Tego kamery w telewizji nie pokazały. Tak Santos reagował na błędy Polaków [WIDEO]

Osobisty ranking Bońka z pewnością nie pokrywa się z rankingiem FIFA. W nim zdecydowanie wyżej są Czechy. Zajmują bowiem 38. miejsce, podczas gdy Albanią jest dopiero 66. Jeszcze większa różnica między obiema ekipami występuje w rankingu Elo, uznawanym za bardziej miarodajny. Czechy są w nim na 25., a Albania na 70. pozycji. A jak na ich tle plasują się Polacy? W rankingu FIFA jesteśmy najwyżej, bo na 22. miejscu. Z kolei w rankingu Elo (28. lokata) wyprzedzili nas Czesi.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Bez względu na różne klasyfikacje Albania pokazała, że potrafi być groźnym rywalem. Polska mierzyła się z nią stosunkowo niedawno. W 2021 r. rozegraliśmy z nią dwa trudne mecze w eliminacjach do mistrzostw świata w Katarze. Wygraliśmy 4:1 i 1:0, choć wyniki te zupełnie nie odzwierciedlają obrazu tamtych spotkań. W całej historii Polska grała z Albanią 13 razy. Dziewięć razy wygraliśmy, trzykrotnie padł remis i tylko raz górą okazali się nasi rywale. Czternasta konfrontacja rozpocznie się w poniedziałek, 27 marca o godz. 20:45.

Jan Bednarek Bednarek ujawnił klucz do wygrania z Albanią. "Musimy się na to przygotować"

Więcej o: