Niechlubny rekord Polaków. Najszybciej w historii

26 sekund. Dokładnie tyle reprezentacja Polski wytrzymała w meczu z Czechami bez straty bramki. Gol Ladislava Krejciego jest najszybciej straconym w historii polskiej piłki.

Otwierający eliminacje Euro 2024 mecz Czechy - Polska z pewnością nie będzie dobrze wspominany przez polskich kibiców. Nasza reprezentacja zagrała źle i zasłużenie przegrała 1:3. Dodatkowo bardzo irytuje fakt, że bramka zdobyta przez Ladislava Krejciego była najszybciej straconą przez naszą kadrę w całej jej historii.

Zobacz wideo Co zdecydowało o wyborze Fernando Santosa na selekcjonera Polski? Pytamy Łukasza Wachowskiego - sekretarza generalnego PZPN

Nie lubimy południowych sąsiadów. Mają na nas sposób

Choć reprezentacja Polski w piłce nożnej w całej swojej historii radziła sobie lepiej niż kadra Czechosłowacji, Czech czy Słowacji, w bezpośrednich spotkaniach z naszymi południowymi sąsiadami nie radzimy sobie najlepiej. W ciągu ostatnich trzech lat zanotowaliśmy dwie bolesne porażki, które mogą mieć wpływ na wyniki podczas turniejów o mistrzostwo Europy.

Jakby tego było mało, piłkarze zza naszej południowej granicy znają doskonały sposób na strzelanie nam bardzo szybkich bramek. W piątkowym meczu w Pradze Ladislav Krejci strzelił nam najszybszego gola w historii. Stało się to już w dwudziestej siódmej sekundzie, co jest rekordem w całej historii piłkarskiej reprezentacji Polski.

Dramatyczny występ Polaków. Nie brakuje Dramatyczny występ Polaków. Nie brakuje "jedynek". Ale są i plusy [OCENY]

Jednocześnie środkowy obrońca reprezentacji Czech nie jest pierwszym, który upokorzył naszą reprezentację już w pierwszej minucie spotkania. Do tej pory podobnych sytuacji było pięć, a na dwóch pierwszych miejscach znajdowali się inni gracze naszych południowych sąsiadów.

Przed golem Krejciego, reprezentacja Polski najszybciej straciła gola w meczu z Czechosłowacją w 1930 roku. Wówczas swój zespół na prowadzenie wyprowadził Frantisek Pelcner, który dokonał tego 30 sekund po pierwszym gwizdku. Nieco wolniejszy 77 lat później był Martin Jakubko, który w meczu Słowacja - Polska trafił do siatki w 34 sekundzie.

Santos błyskawiczne zdał sobie sprawę, w co się wpakował. Rozłożony na łopatki Santos błyskawiczne zdał sobie sprawę, w co się wpakował. Rozłożony na łopatki

Przypomnijmy, że następny mecz reprezentacja Polski pod wodzą Fernando Santosa rozegra już w poniedziałek 27 marca. Przeciwnikiem będzie kolejny bezpośredni rywal w walce o awans na Euro 2024, Albania.

Więcej o: