Portugalczycy wymownie o debiucie Santosa. Zwrócili uwagę na reakcję Kuleszy

Fernando Santos nieudanie zadebiutował w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Mecz z Czechami zakończył się porażką 1:3. Martwi także kompromitujący styl kadry oraz fakt, że już w drugiej minucie meczu na tablicy wyników było 0:2. "Wchodzi lewą nogą" - piszą o debiucie selekcjonera portugalskie media, które dostrzegły reakcje prezesa PZPN Cezarego Kuleszy.

"Szokujący, zatrważający, zawstydzający początek. Skołowani byli nie tylko kibice, czy piłkarze – ich zdziwienie mieszało się ze wzajemnymi, asekuracyjnymi pretensjami – ale i trener. Fernando Santos po pierwszym golu jeszcze uspokajał piłkarzy, po drugim ostentacyjnie machnął na nich, na ich postawę ręką" - tak debiutancki mecz Fernando Santosa relacjonował na Sport.pl nasz dziennikarz Piotr Wesołowicz.  O Santosie sporo piszą też portugalskie media.

Zobacz wideo Świderki: Nie wiem co siedzi w głowie trenerowi

Fernando Santos i tykający zegar. Portugalczycy piszą o debiucie nowego selekcjonera Polaków

Na nieudany debiut 68-letniego szkoleniowca w polskiej kadrze zwrócił uwagę m.in. portal dnoticias.pt. "Były selekcjoner Portugalii Fernando Santos, a obecny trener Polski, wszedł lewą nogą w eliminacje Euro 2024, przegrywając z hukiem w swoim debiucie z Czechami (1:3) w Pradze" - czytamy.

Artur Wichniarek Wichniarek reaguje na blamaż kadrowicza. "Nie ma prawa grać w reprezentacji"

"Debiut byłego selekcjonera Portugalii nie poszedł dobrze" - piszą dziennikarze portalu sinoticias.pt i podkreślają fatalny początek w wykonaniu Biało-Czerwonych: "Zegar nie wybił trzeciej minuty w debiucie Santosa, a Czesi zdołali strzelić już dwa gole".

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

"O Jogo" zwraca uwagę nie tylko na fatalny wynik meczu z Czechami, ale też... reakcję Cezarego Kuleszy. Dziennikarze zacytowali treść tweeta prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. "Pokazał swoje niezadowolenie" - czytamy. Przypomnijmy, że Kulesza skwitował porażkę krótko. "Nie tak powinno być. Czesi byli lepsi i mieliśmy bardzo mało argumentów. Spodziewam się szybkiej odpowiedzi już w poniedziałek" - napisał na Twitterze.

Fernando Santos podczas meczu Czechy - Polska (3:1) Zbiorowa panika i paraliż ciała. Santos miał plan "dopóki zespół nie dostał w łeb"

"Były selekcjoner reprezentacji Portugalii rozpoczął kwalifikacje do Euro 2024 w najgorszy sposób" - czytamy z kolei na stronie Radia Renascenca.

Fernando Santos komentuje nieudany debiut. "Nic"

A jak swój pierwszy mecz w roli selekcjonera kadry polskiej ocenił sam Santos? - W tym meczu nic nie poszło zgodnie z naszą myślą, tak jak to sobie wyobrażaliśmy. Dziś wiele rzeczy poszło nie tak i biorę za to odpowiedzialność. Zawodnicy próbowali, starali się, ale nie zawsze zachowywaliśmy się odpowiednio - ocenił na konferencji pomeczowej.

Więcej o: