Zieliński usłyszał pytanie od dziennikarza. Zirytowany wypalił: "Zapytajcie trenera"

- Zaraz macie wywiad, zapytajcie trenera - powiedział Piotr Zieliński po zakończeniu spotkania z Czechami, zapytany o pozytywy. Polska przegrała w Pradze 1:3, a już po dwóch minutach przegrywała 0:2.

"To była katastrofa. Tak, katastrofa. Roberta Lewandowskiego, który w tym meczu miał uwolnić swój ofensywny potencjał, ale też całej reprezentacji Polski, która w debiucie Fernando Santosa przegrała na wyjeździe z Czechami aż 1:3 w pierwszym meczu eliminacyjnym do przyszłorocznego Euro" - tak spotkanie z Czechami relacjonował Bartłomiej Kubiak ze Sport.pl.

Zobacz wideo To dlatego Lewandowski nie pojawił się na konferencji

Piotr Zieliński szczerze po porażce z Czechami. "Katastrofalne"

Reprezentacja Polski już po dwóch minutach przegrywała z Czechami 0:2. - Ciężko to wytłumaczyć. Drużyna z takimi zawodnikami nie może wyjść na spotkanie i po dwóch minutach przegrywać 0:2. To ukierunkowało mecz - ocenił Piotr Zieliński w rozmowie z TVP Sport i dodał: - Uważam, że można było więcej wyciągnąć z tego meczu. Trzeba przeanalizować błędy. Każdy wie, jak weszliśmy w spotkanie. To nie może się przytrafić już więcej. 

Santos błyskawiczne zdał sobie sprawę, w co się wpakował. Rozłożony na łopatki Santos błyskawiczne zdał sobie sprawę, w co się wpakował. Rozłożony na łopatki

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Czy po spotkaniu z Czechami nowy selekcjoner reprezentacji Polski może wyciągnąć jakieś pozytywne wnioski? - Zaraz macie rozmowę, to sami zapytacie trenera. Ja grałem na boisku, więc nie wiem. Na pewno kilka akcji było groźnych z naszej strony, więc coś na pewno pozytywnego będzie. Przegrywamy 1:3 i to jest negatywne i kluczowe. Zagraliśmy katastrofalne pierwsze 20 minut. Musimy wyjść bardziej zdeterminowani i przede wszystkim skoncentrowani na kolejne mecze - przyznał pomocnik Napoli.

Pierwszy trening piłkarzy reprezentacji polski pod wodzą selekcjonera Fernando Santosa (c). Warszawa, Stadion Legii, 20 marca 2023 r. Kiedy następny mecz reprezentacji Polski? Kluczowe starcie w eliminacjach [TERMINARZ]

Fernando Santos zadebiutuje przed polską publicznością. Kiedy kolejny mecz reprezentacji Polski?

Już w poniedziałek reprezentanci Polski zmierzą się na Stadionie Narodowym z Albanią, dla której będzie to pierwszy mecz podczas tych eliminacji. Będzie to także debiut Santosa przed polską publicznością. Pierwszy gwizdek arbitra w najbliższy poniedziałek 27 marca o 20.45. Relacja tekstowa na żywo na Sport.pl.

Więcej o: