Pierwsze słowa Bednarka to symbol. Wyjaśnił, co się stało

- Ciężko cokolwiek powiedzieć po takim meczu - powiedział wyraźnie zmieszany Jan Bednarek. Polska rozpoczyna eliminacje do mistrzostw Europy fatalną porażką z Czechami. - Wiedzieliśmy, że zagrają daleki aut. Kurczę, takie małe rzeczy. Takie detale decydują - zaczął wyjaśniać.

Reprezentacja Polski przegrała 1:3 z Czechami w pierwszym meczu eliminacji Euro 2024. Jedynego gola dla Polaków w tym spotkaniu strzelił w końcówce Damian Szymański. Był to zarazem debiut Fernando Santosa na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. 

Zobacz wideo Santos wprowadza zmiany w kadrze. Tylko dwa stoły. "Wracamy do czasów Nawałki"

Jan Bednarek po spotkaniu z Czechami. "To był bardzo zły mecz"

Jan Bednarek, stoper reprezentacji Polski i angielskiego Southampton, przed kamerami TVP Sport przyznał, że sam jest zszokowany, co wydarzyło się na stadionie w Pradze. - Ciężko cokolwiek powiedzieć po takim początku. To był szok dla naszej drużyny i wypada nam przeprosić kibiców i powiedzieć sobie parę słów w szatni prosto w oczy - powiedział na początku rozmowy 26-latek. 

Robert Lewandowski w meczu Czechy - Polska Lewandowski złapał się za twarz. Ta mina mówi wszystko. Koszmar i katastrofa

Obrońca został poproszony przez dziennikarza o diagnozę fatalnej gry reprezentacji Polski w meczu z Czechami. - Graliśmy bojaźliwie. Wiedzieliśmy, że zagrają daleki aut. Kurczę, takie małe rzeczy. Takie detale decydują. Nie ma co się rozczulać i mówić co było złe. Musimy wyciągnąć wnioski wewnątrz grupy - odpowiadział.

- To jest nie do zaakceptowania. Nie zagramy drugi raz tego spotkania, ta szansa już minęła, mamy ważne spotkanie w poniedziałek i musimy je wygrać - podsumował Bednarek. 

Czech Republic Poland Euro 2024 Soccer Tak wygląda tabela grupy el. Euro 2024 po kompromitacji Polski w Pradze

W poniedziałek 27 marca reprezentacja Polski zagra z Albanią na PGE Narodowym. W tym momencie Polacy zajmują ostatnie miejsce w grupie, bo drugie piątkowe spotkanie Mołdawii z Wyspami Owczymi zakończyło się wynikiem 1:1.

Więcej o: