Tak wygląda tabela grupy el. Euro 2024 po kompromitacji Polski w Pradze

Reprezentacja Polski przegrała 1:3 z Czechami na inaugurację eliminacji do Euro 2024. Sytuacja Biało-Czerwonych już na starcie rywalizacji nie należy do najłatwiejszych. Tak wygląda tabela grupy E.

Fernando Santos miał bardzo nieudany debiut w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Już po 130 sekundach Polacy przegrywali z Czechami 0:2, a w kolejnych minutach nie sprawiali na boisku zbyt dobrego wrażenia. W drugiej połowie spotkania trzeciego gola dla Czechów dorzucił Jan Kuchta. W końcówce honorowego gola dla Polaków zdobył Damian Szymański.

Zobacz wideo To dlatego Lewandowski nie pojawił się na konferencji

Polska fatalnie rozpoczęła eliminacje. Tabela mówi wszystko

Reprezentacja Czech dzięki wysokiej wygranej nad Polakami objęła prowadzenie w tabeli grupy E. Drugie miejsce zajmują aktualnie reprezentanci Wysp Owczych i Mołdawii, którzy w piątkowy wieczór zremisowali w Kiszyniowie 1:1. 

Matty Cash Kolejny cios dla reprezentacji Polski. Tracimy dwa gole i kluczowego piłkarza

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

A jak w tabeli wyglądają Polacy? Po dramatycznym meczu zamykają tabelę i już na początku eliminacji komplikują sobie sytuację. I choć to dopiero początek eliminacji, to taki widok z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych. Poniedziałkowy mecz z Albanią na Stadionie Narodowym będzie bardzo ważny.

Tabela grupy E po piątkowych meczach:

  • 1. Czechy - 1 mecz, 3 pkt, bilans bramkowy 3-1
  • 2. Mołdawia - 1 mecz, 1 pkt, 1-1 
  • 2. Wyspy Owcze - 1 mecz, 1 pkt, 1-1
  • 4. Albania - 0 meczów, 0 pkt, 0-0
  • 5. Polska - 1 mecz, 0 pkt, 1-3

Fernando Santos zadebiutuje przed polską publicznością. Kiedy kolejny mecz reprezentacji Polski?

Po porażce z Czechami nie będzie zbyt wiele czasu na odpoczynek. Już w poniedziałek reprezentanci Polski zmierzą się na Stadionie Narodowym z Albanią, dla której będzie to pierwszy mecz podczas tych eliminacji. Będzie to także debiut Santosa przed polską publicznością. Pierwszy gwizdek arbitra w najbliższy poniedziałek 27 marca o 20.45. Relacja tekstowa na żywo na Sport.pl.

Więcej o: