"Skandaliczne sceny". Czesi grzmią ws. biletów na mecz z Polską. "Jak zwykle"

Już za kilka godzin reprezentacja Polski rozpocznie zmagania w eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw Europy w Niemczech. Bilety na mecz z Czechami zostały już wyprzedane, ale istnieje jeszcze opcja, aby zdobyć wejściówkę. Czeski dziennik "Blesk" zdradził, jak można to zrobić. Trzeba będzie wyłożyć jednak gigantyczne pieniądze.

Fernando Santos zadebiutuje w piątek wieczorem w roli selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Portugalczyk rozpocznie kadencję od wyjazdowego spotkania z Czechami. Pula biletów na to spotkanie została już dawno wyprzedana. Kibice mogą jeszcze zdobyć wejściówkę, ale muszą głęboko sięgnąć do portfela i udać się na czarny rynek.

Zobacz wideo Jak stoki przetrwały trudny sezon narciarski? "Inflacja zaważyła na przepustowości", "Koszty mocno wzrosły "

Gigantyczne ceny biletów na mecz Polska - Czechy. "Jak zwykle nie kontrolują sprzedaży"

Jeden z najpopularniejszych czeskich dzienników "Blesk" zakomunikował w piątkowym wydaniu, że wszystkie ogólnodostępne bilety zostały wyprzedane. Przekazał również, że ostatnią opcją ratunkową jest udanie się na czarnym rynek. Żeby pozyskać stamtąd wejściówki, trzeba jednak wydać dużo więcej pieniędzy.

"Czeska federacja jak zwykle nie kontroluje sprzedaży biletów, dlatego są one dostępne już tylko na czarnym rynku. Ich cena jest trzykrotnie wyższa, niż pierwotnie. Wejściówki można było kupić za 590 koron czeskich (około 118 złotych), natomiast teraz na czarnym rynku kosztują one blisko 2000 koron (około 400 złotych)" - napisano.

Czeski piłkarz zaskoczył ciekawostką o Lewandowskim. Czeski piłkarz zaskoczył ciekawostką o Lewandowskim. "Ludzie boją się go o to prosić"

W tym samym tekście dziennikarze poświęcili chwilę, aby przyjrzeć się reprezentacji Polski. Największą uwagę przykuwa oczywiście osoba Roberta Lewandowskiego, którego fotografia z numerem 9 na koszulce wzbudza strach w czeskich szeregach. "Uwaga! To jest ten numer" - można przeczytać. Zauważyli jednak, że ostatnio jego strzały nie wychodzą mu tak jak zwykle. Ponadto zwracają uwagę na to, że "polska krew płynie w pięciu najlepszych ligach Europy", informując, że aż 16 naszych reprezentantów gra na co dzień w najlepszych europejskich rozgrywkach. Dla porównania w ekipie rywala jest ich zaledwie sześciu.

Selekcjoner reprezentacji Czech Jaroslav Silhavy podczas czwartkowej konferencji prasowej podkreślił, że Polska ma bardzo dobrych piłkarzy, dlatego słusznie jest uważana za faworyta grupy E.

Ronaldinho To nie żart. Tyle zarabia Ronaldinho w lidze Gerarda Pique. Kuriozalna kwota

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Mecz Polska - Czechy zostanie rozegrany w piątek 24 marca o godzinie 20:45. Transmisja będzie dostępna na antenach TVP 1, TVP Sport oraz Polsatu Sport Premium 1. W internecie mecz będzie można obejrzeć na stronie sport.tvp.pl oraz w Polsat Box Go. Zapraszamy także do śledzenia relacji tekstowej na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: