Absolutny hit na pożegnanie Błaszczykowskiego. Polska ma zagrać z gigantem

Reprezentacja Niemiec ma zagrać sparing z Polską w czerwcu tego roku - informuje dziennik "Kicker". Mecz raczej nie zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym, ale będzie to okazja do pożegnania Jakuba Błaszczykowskiego, o czym media informują od kilku tygodni.

W marcu tego roku ruszają eliminacje do mistrzostw Europy, które odbędą się w 2024 roku w Niemczech. Reprezentacja Polski trafiła do grupy E, gdzie zagra z Czechami, Albanią, Mołdawią i Wyspami Owczymi. Z dziesięciu grup awansują dwa najlepsze zespoły, a pozostałe trzy miejsca zajmą najlepsze drużyny z każdej dywizji Ligi Narodów, które się nie zakwalifikowały do turnieju. Według wyliczeń portalu We Global Football reprezentacja Polski ma 90,64 proc. szans na awans do Euro 2024.

Zobacz wideo Tak wyglądał trening kadry pod okiem Fernando Santosa

Media: Niemcy mają zagrać sparing z Polską w czerwcu. To szansa na pożegnalny mecz Błaszczykowskiego

Niemiecki dziennik "Kicker" informuje o planach kadry Hansiego Flicka na 2023 rok. Z racji, że Niemcy są gospodarzem mistrzostw Europy i nie grają w eliminacjach, to planują sparingi. W czerwcu ma dojść do meczu towarzyskiego z Polską, najprawdopodobniej 16 czerwca. Pierwotnie zakładano, że będzie on rozegrany na Stadionie Narodowym, ale warszawski ratusz nie wydał na to zgody. Rozważane są opcje rezerwowe, np. Polsat Plus Arena w Gdańsku.

Mecz towarzyski z Niemcami będzie też okazją do pożegnania Jakuba Błaszczykowskiego, który zagrałby po raz 109. w reprezentacji Polski. O takiej możliwości media informują od kilku tygodni. Historyczny bilans Polski z Niemcami jest dla nas bardzo niekorzystny: na 21 meczów Polska wygrała raz, siedem razy zremisowała i aż trzynaście razy przegrała.

A jakie są inne plany Niemców? Dziennik "Kicker" informuje, że rywalem podopiecznych Hansiego Flicka w 1000. meczu w historii federacji ma być Ukraina, konkretniej na stadionie Werderu Brema. Na stadionie ma pojawić się wielu ukraińskich uchodźców, a cały dochód z meczu zostanie przeznaczony na rzecz ofiar wojny. Ma też dojść do sparingu z Urugwajem w Gelsenkirchen. W trakcie marcowego zgrupowania Niemcy zagrają dwa mecze towarzyskie, odpowiednio z Peru (25 marca w Mainz) i Belgią (28 marca w Kolonii).

Niewykluczone, że reprezentacja Niemiec poleci do Stanów Zjednoczonych w październiku tego roku, by zagrać sparingi z kadrą USA czy Meksykiem. - Czekamy na mistrzostwa Europy z wielką niecierpliwością. Chcemy rozwinąć zespół, który gra atrakcyjną piłkę i reprezentuje Niemcy z pasją, dumą i entuzjazmem - mówił Hansi Flick na początku 2023 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.