Grupa Polski w eliminacjach Euro 2024. Kiedy gra reprezentacja Polski? Jak wygląda terminarz?

Jak wygląda szczegółowy terminarz reprezentacji Polski w eliminacjach Euro 2024? Najpierw czekają nas mecze Czechy - Polska i Polska - Albania, a potem starcia z pozostałymi rywalami. Kiedy ponownie Biało-Czerwoni wyjdą na boisko? Z kim jeszcze zagrają? Terminarz Polaków.

Fernando Santos niebawem zadebiutuje w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Polska kadra zagra pierwsze mecze w el. Euro 2024, odpowiednio przeciwko Czechom (24 marca) i Albanii (27 marca). Zgodnie z wyliczeniami portalu We Global Football, Polska ma 90,64 proc. szans na awans na mistrzostwa Europy.

Zobacz wideo Tak wyglądał trening kadry pod okiem Fernando Santosa

Reprezentacja Polski zacznie i zakończy eliminacje Euro 2024 grając z Czechami

Polska kadra trafiła do grupy E, gdzie jest łącznie pięć zespołów. Rywalami drużyny Fernando Santosa są Czechy, Albania, Wyspy Owcze i Mołdawia. Teoretycznie najtrudniejszy powinien być początek eliminacji i mecze z Czechami i Albanią. Komplet punktów w tych dwóch spotkaniach dałby świetną pozycję do zajęcia pierwszego miejsca w grupie.

Fernando Santos na treningu reprezentacji Polski przed meczem z Czechami Santos wprowadza kolejną zmianę w kadrze. Piłkarze są z niej bardzo zadowoleni

Po marcowych meczach kolejna walka o punkty w eliminacjach odbędzie się w czerwcu. Wtedy Polacy zagrają tylko raz - na wyjeździe z Mołdawią. Spotkanie zaplanowane jest na wtorek 20 czerwca.  Następnie przerwa od starć grupowych potrwa do września. W czwartek 7 września reprezentacja Polski podejmie u siebie Wyspy Owcze, kończąc tym samym pierwszą serię gier.

Także we wrześniu zacznie się część rewanżową, którą zawodnicy Santosa rozpoczną od wyjazdu do Albanii, w niedzielę 10 września. Kolejne spotkania będą miały miejsce w październiku. 12 października (czwartek) kadrowiczów czeka wyjazd na Wyspy Owcze, a trzy dni później (niedziela), wyprawa do Mołdawii. Reprezentacja Polski zakończy eliminacje 17 listopada, ponownie mierząc się z Czechami. Tym razem na jednym z własnych stadionów.

Terminarz Polaków w eliminacjach do Euro 2024:

  • 24 marca 2023 (piątek): Czechy - Polska
  • 27 marca 2023 (poniedziałek): Polska - Albania
  • 20 czerwca 2023 (wtorek): Mołdawia - Polska
  • 7 września 2023 (czwartek): Polska - Wyspy Owcze
  • 10 września 2023 (niedziela): Albania - Polska
  • 12 października 2023 (czwartek): Wyspy Owcze - Polska
  • 15 października 2023 (niedziela): Polska - Mołdawia
  • 17 listopada 2023 (piątek): Polska - Czechy

Filip Kljajic Spotkanie pojednawcze z kibicami skończyło się skandalem. "Grozili, że wyłupią mi oczy"

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Bezpośrednio do turnieju awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z dziesięciu grup. Baraże odbędą się w marcu 2024 r. i zostaną utworzone na podstawie wyników z ostatniej edycji Ligi Narodów. Powstaną trzy ścieżki barażowe, których zwycięzcy awansują na mistrzostwa Europy.

Więcej o: