Santos wprowadza kolejną zmianę w kadrze. Piłkarze są z niej bardzo zadowoleni

Fernando Santos wprowadza do reprezentacji Polski szereg nowych zasad. Jedna z nich bardzo spodobała się piłkarzom. Portugalczyk zarządził, że Biało-Czerwoni nie będą trenowali na stadionach meczowych podczas spotkań wyjazdowych. - Ten trening na stadionie niewiele daje - przekazał team manager Jakub Kwiatkowski w "Kanale Sportowym".

Fernando Santos selekcjonerem reprezentacji Polski został 24 stycznia, a od poniedziałku 20 marca trwa pierwsze zgrupowanie pod jego wodzą. Portugalczyk zmienił szereg zasad obowiązujących w kadrze od lat. Chodzi m.in. o wspólne posiłki, ograniczenie używania telefonów i zmianę ławki rezerwowych na stadionie PGE Narodowy. Nowa dyscyplina dotyczy również treningów, a jedna z obywających się od lat sesji na stałe zniknie z harmonogramu kadry. 

Zobacz wideo Tak wyglądał trening kadry pod okiem Fernando Santosa

Ważna zmiana w harmonogramie pracy reprezentacji Polski. Takiego treningu już nie będzie

Do tej pory reprezentacja Polski podczas wyjazdów zawsze odbywała trening na obiekcie, na którym odbędzie się spotkanie. Fernando Santos uznał, że taka sesja nie ma sensu i psuje organizację czasu przed meczem. Z tego powodu kadra będzie teraz odbywała trening rano w dniu wylotu na spotkania, a już w dniu meczu odbędzie klasyczną, przedmeczową rozgrzewkę. Informację o zmianie przekazał team manager i rzecznik prasowy reprezentacji, Jakub Kwiatkowski w rozmowie z "Kanałem Sportowym". 

- Większa zmiana jest taka, że nie trenujemy w ogóle na stadionach meczowych jeśli chodzi o mecze wyjazdowe. W czwartek będzie trening w Warszawie i dopiero po południu wylot - przekazał Kwiatkowski. 

Reprezentacja Polski potrzebuje ciszy. Ale nie tej, którą narzuca selekcjoner Reprezentacja Polski potrzebuje ciszy. Ale nie tej, którą narzuca selekcjoner

Ta zmiana spodobała się reprezentantom, którzy nie byli zadowoleni z treningu na obiekcie rywala. Uważali, że dezorganizuje on dzień wylotu oraz dzień meczowy i nie jest tak efektywny. - Zawodnicy bardzo się cieszą z tego faktu. Wbrew opinii krążącej w mediach, ten trening dzień przed meczem na stadionie niewiele daje zawodnikom. Raczej ten dzień jest długi i rozwleczony i zawodnicy tego nie lubią. Preferują trening rano u siebie w domu, wyjazd po południu i prosto pojechanie do hotelu. Kolacja i praktycznie ten dzień przedmeczowy się kończy - podsumował team manager Biało-Czerwonych. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Reprezentacja Polski ostatnią sesję treningową odbędzie w czwartek 23 marca i tego samego dnia odbędzie się wylot na mecz z Czechami. Spotkanie eliminacji Euro 2024 zaplanowano na piątek 24 marca o godzinie 20:45. 

Pierwszy trening piłkarzy reprezentacji polski pod wodzą selekcjonera Fernando Santosa. Warszawa, Stadion Legii, 20 marca 2023 r. Czechy - Polska, Polska - Albania. Kiedy i gdzie oglądać mecze eliminacji Euro 2024? [TRANSMISJA TV, STREAM]

Więcej o: