Wiceprezes PZPN skomentował głośny wywiad Skorupskiego. Ostro. "Ta kadra się rozsypuje"

- Dla mnie ta kadra właśnie się rozsypuje - stwierdził były reprezentant Polski i wiceprezes PZPN Marek Koźmiński. Tak zareagował na wywiad, którego udzielił Onetowi Łukasz Skorupski. Bramkarz ujawnił w nim, że piłkarze rzeczywiście pokłócili się w Katarze o rządowe premie. - Brakowało jeszcze, żeby Skorupski podał nazwiska - oburzył się Koźmiński w rozmowie z WP SportoweFakty.

Kibice reprezentacji Polski po mundialu w Katarze żyli głównie "aferą premiową". W mediach zaczęły pojawiać się informacje, że piłkarze i sztab po wyjściu z grupy zaczęli sprzeczać się o podział pieniędzy, które obiecał im premier Mateusz Morawiecki. Do tej pory piłkarze reprezentacji Polski w tej sprawie milczeli. Wszystko dementował jedynie były już selekcjoner Czesław Michniewicz. W końcu wyłamał się Łukasz Skorupski.

Zobacz wideo To dlatego Lewandowski nie pojawił się na konferencji

Marek Koźmiński zły na Łukasza Skorupskiego za ujawnienie skandalu. "Brakowało jeszcze, żeby podał nazwiska"

Rezerwowy bramkarz kadry udzielił wywiadu Onetowi. Odsłonił w nim kulisy tego, co działo się w drużynie przed meczem z Francją. - Wychodzimy z grupy i zamiast się cieszyć, nagle zaczęliśmy kłócić się o tę premię. Ci mają mieć tyle, inni tyle. Ale to tak się kłóciliśmy, że nie gadaliśmy z pewnymi zawodnikami - ujawnił. Do słów piłkarza Bolonii odniósł się w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty Marek Koźmiński. - Niestety, czytałem to z ogromnym zażenowaniem. Tego typu wywiadów nie powinno się udzielać. Na pewno Łukasz powiedział prawdę, ale jest takie powiedzenie: "Co w szatni, umiera w szatni" - ocenił.

/Mecz pilki noznej Polska - Holandia w Warszawie Dlaczego nie ma zgody na finał PP na Narodowym? PZPN wyjaśnia [Sport.pl LIVE]

Zdaniem 45-krotnego reprezentanta Polski Skorupski zniszczył zaufanie wewnątrz grupy, a z jego wypowiedzi nie będzie również zadowolony nowy szkoleniowiec Fernando Santos. - Wyszło tak, jakby chciał na kogoś naskarżyć. Myślę, że to wszystko odbije się na drużynie. Jeżeli się kłócili - OK, niech to robią we własnym gronie. Brakowało jeszcze, żeby Skorupski podał nazwiska, kto z kim nie gadał, kto głośniej krzyczał... Drużynę długo się buduje, a rozpierniczyć można ją w dwie minuty. Dla mnie ta kadra właśnie się rozsypuje - mocno skwitował Koźmiński.

Fernando Santos, Adam Nawałka Santos wprowadza zmiany w kadrze. Tylko dwa stoły. "Wracamy do czasów Nawałki"

Skorupski zaszkodził reprezentacji Polski? "Ośmieszył trenera, sztab, kolegów..."

Według byłego wiceprezesa PZPN wywiad Skorupskiego może bardzo negatywnie odbić się na wizerunku całej reprezentacji. - Łukasz swoimi wypowiedziami o premiach poważnie wciągnął do dyskusji kolegów z reprezentacji. Uwiarygodnił wszystko to, co pisało się o kadrze po mistrzostwach. Ośmieszył trenera, sztab kadry pracujący przy reprezentacji i kolegów z zespołu. Do niedawna odbieraną przez wszystkich grupę fajnych chłopaków przeistoczył w ekonomicznych krwiopijców - podsumował.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Łukasz Skorupski otrzymał powołanie od Fernando Santosa na mecze eliminacyjne do mistrzostw Europy w Niemczech. 24 marca Polska zmierzy się na wyjeździe z Czechami, a 27 marca na PGE Narodowym podejmie reprezentację Albanii.

Więcej o: