Fernando Santos ma wielki problem. Obrona w rozsypce. Awaryjne powołanie

Kontuzje mogą wykluczyć Jana Bednarka i Kamila Piątkowskiego z meczów przeciwko Czechom i Albanii. W obliczu problemów zdrowotnych stoperów Fernando Santos zdecydował się powołać zawodnika Lecha Poznań - Bartosza Salamona. To kolejne problemy w naszej defensywie.

- Jan Bednarek miał podejrzenie złamania żebra. Na szczęście okazało się, że jest całe, ale bardzo mocno stłuczone. Janek miał dodatkowe badania w Poznaniu, dostał zastrzyk w bolące miejsce. Czeka go walka z czasem. Na dzisiaj trudno spekulować, czy zagra choćby w poniedziałek z Albanią - powiedział rzecznik prasowy reprezentacji Polski - Jakub Kwiatkowski - na konferencji prasowej inaugurującej zgrupowanie kadry przed meczami z Czechami (piątek) i Albanią (poniedziałek).

Zobacz wideo Największy kryzys Lewandowskiego w karierze? "Nie pamiętam takich miesięcy"

Bednarek opuścił boisko w 34. minucie sobotniego meczu Southampton z Tottenhamem (3:3). Obrońca ma stawić się na zgrupowaniu reprezentacji w Warszawie, ale jego występ w obu meczach stoi pod dużym znakiem zapytania.

Pierwsza taka konferencja od lat. Lewandowski poczuł się urażony. Pierwsza taka konferencja od lat. Lewandowski poczuł się urażony. "Chyba się trochę obraził"

Nie jest to jedyny problem w naszej obronie. Wszystko wskazuje na to, że do Warszawy nie przyjedzie zawodnik KAA Gent - Kamil Piątkowski. On zszedł w 70. minucie niedzielnego meczu z KAS Eupen (3:0). - Tu sprawa jest poważniejsza. Piątkowski jest w Belgii, przechodzi badania w klubie, wieczorem otrzymamy informację, czy w ogóle do nas dojedzie. Na razie sporo wskazuje na to, że jednak nie - skomentował Kwiatkowski.

Salamon dowołany do reprezentacji Polski

- Możliwe jest dodatkowe powołanie. Trener chce powołać jeszcze jednego obrońcę. Czekamy, aż jeden zawodnik odbierze telefon. Dzwoniłem do niego dosłownie 30 minut temu. Dzisiaj ma wolne, więc mógł się tego nie spodziewać - dodał z uśmiechem.

Po serii dodatkowych pytań udało się ustalić, że tym zawodnikiem jest stoper Lecha Poznań - Bartosz Salamon. Chwilę po konferencji prasowej Kwiatkowski przyznał, że to jego miał na myśli. Piłkarz oddzwonił i w najbliższym czasie stawi się na zgrupowaniu reprezentacji Polski.

Smokowski i Lewandowski Wraca "afera premiowa". Smokowski mówi wprost. "Lewandowski zrobi to samo co premier"

Kontuzje Bednarka i Piątkowskiego to kolejne problemy w naszej obronie przed pierwszymi meczami Fernando Santosa w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Kolejne, bo wcześniej kontuzja wykluczyła z gry Kamila Glika.

Więcej o: