Z ostatniej chwili! Jest zgoda warszawskiego urzędu na mecz Polska - Albania i dwie odmowy

Warszawski ratusz wydał zgodę na organizację meczu Polska - Albania w poniedziałek 27 marca na Stadionie Narodowym. Tym samym impreza oficjalnie odbędzie się w stolicy. Jest jednak jeden paradoks. Urząd nie wydał zgody na przeprowadzenie na Narodowym finału Pucharu Polski (2 maja) oraz czerwcowego meczu towarzyskiego kadry.

W poniedziałek chwilę przed południem warszawski ratusz potwierdził to, co od kilku dni wydawało być się niemal pewne. Mecz eliminacji mistrzostw Europy 2024 między Polską a Albanią może odbyć się na Stadionie Narodowym. Magistrat wydał zgodę na organizację imprezy masowej.

Zobacz wideo Co się dzieje z Lewandowskim? Druzgocące opinie

Oficjalnie. Stadion Narodowy gospodarzem meczu Polska - Albania. Jest zgoda urzędu

"Zezwalam na przeprowadzenie jednej masowej imprezy sportowej, meczu w ramach eliminacji do UEFA Euro 2024 Polska - Albania" - tak brzmi komunikat stołecznego urzędu. Wydanie zezwolenia było potwierdzane także przez rzecznik prasową ratuszu Monikę Beuth w poniedziałek rano

Reprezentacja Polski Pech go nie opuszcza. Reprezentant Polski kontuzjowany tuż przed zgrupowaniem

Według powyższej zgody obiekt będzie otwarty między 18:45 a północą w poniedziałek 27 marca. Na trybunach będzie mogło zasiąść maksymalnie 57 915 kibiców, a organizator zobowiązał się do zatrudnienia także co najmniej 587 pracowników służb informacyjnych, w tym 118 osób ze służb porządkowych.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Co ciekawe władze miasta nie zezwoliły na organizację innych wydarzeń na obiekcie. Chodzi o finał Pucharu Polski zaplanowany na 2 maja oraz mecz towarzyski reprezentacji, który odbędzie się w czerwcu. Jak poinformował reporter RMF FM Mariusz Piekarski, na ich rozegranie nie zgadza się policja.

Ben Lederman (z prawej) podczas meczu o Superpuchar PXPN Legia Warszawa - Raków Częstochowa (17 lutego 2021 r.). Santos zaskoczył tym powołaniem całą Polskę. Debiut mocno się oddala

Z punktu widzenia kibiców reprezentacji najważniejsza jest jednak zgoda na rozegranie przyszłotygodniowego meczu z Albanią. Trzy dni wcześniej w Pradze Polacy zmierzą się z Czechami i będzie to pierwszy mecz w ramach eliminacji do przyszłorocznego Euro. Oba spotkania rozpoczną się o 20:45.

Więcej o: