Mecz Polski z Albanią na Narodowym może się nie odbyć z absurdalnego powodu

Wiatr storpeduje rozegranie meczu Polska - Albania na Stadionie Narodowym? Taką sensacyjną informację przekazał Mariusz Piekarski z RMF FM, który dotarł do zapisów inspektora nadzoru budowlanego. A w nich znajduje się warunek mówiący o tym, że mecz nie może odbyć się przy zbyt silnym wietrze. Absurd.

W ciągu ostatnich kilku tygodni kibice reprezentacji Polski zastanawiali się, czy piłkarze Fernando Santosa będą mogli zagrać mecz eliminacji EURO 2024 z Albanią na Stadionie Narodowym. Powodem była usterka dachu. I choć ostatnie dni przyniosły pozytywne wieści w tej sprawie, to niewykluczone, że mecz zostanie storpedowany przez... warunki pogodowe. 

Zobacz wideo Premier obiecał kilkadziesiąt hal sportowych. Powstało pięć. Minister wyjaśnia, dlaczego tak mało

Media: Mecz reprezentacji Polski jednak nie na Stadionie Narodowym? Przeszkodzić może wiatr

W środę 15 marca operator obiektu, spółka PL.2012+, wydał oficjalne oświadczenie ws. organizacji meczu reprezentacji Polski z Albanią na Stadionie Narodowym. Zapewniono, że na obiekcie mogą odbywać się już imprezy masowe i spotkanie jest niezagrożone. 

Lukas PodolskiBomba Podolskiego. Niebywałe. Przegrywali 0:2, a on pokazał, że jest mistrzem świata [WIDEO]

Kilkadziesiąt godzin po komunikacie jeden z dziennikarzy RMF FM dotarł do sensacyjnych zapisów z opinii inspektora nadzoru budowlanego. "Wiatr silniejszy niż 15 m/s może doprowadzić do zamknięcia Stadionu Narodowego. To 54 km/h. Opinia PINB jest pozytywna, więc musi być zgoda miasta na imprezę masową, ale opinia jest warunkowa! Dach otwarty, wiatr, temp +10 na pękniętych elementach" - przekazał na Twitterze Mariusz Piekarski z RMF FM.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

To oznacza, że w przypadku zbyt silnego wiatru, mecz nie będzie mógł się odbyć. W dokumentach, do których dotarł dziennikarz, jest także wzmianka mówiąca o tym, że dach nie może być narażony na pokrywę śnieżną, a temperatura na pęknięciach nie może spaść poniżej dziesięciu stopni. 

Damian RasakPiłkarz Górnika wściekł się na kolegów. "Obrońcy rozstawieni jak Morze Czerwone" [WIDEO]

Do sprawy odniosła się już rzeczniczka prasowa obiektu Małgorzata Bajer. - Skupiamy się na przygotowaniach do meczu Polska - Albania - skomentowała dla radia RMF FM. Spotkanie zaplanowano na poniedziałek 27 marca na godzinę 20:45. Będzie to debiut Fernando Santosa przed polską publicznością.

Więcej o: