Lewandowski jak Cristiano Ronaldo. Santos ujawnił plan "Widziałem to"

- Napastnik to pierwszy punkt obrony. Ale najważniejsze, że mamy zawodnika, który zdobywa bramki - tak o Robercie Lewandowskim mówił Fernando Santos zaraz po ogłoszeniu powołań do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie. Portugalski szkoleniowiec wyjawił, jaką rolę przewiduje dla naszego kapitana.

Selekcjoner reprezentacji Polski Fernando Santos ogłosił listę powołanych na marcowe mecze eliminacyjne do Euro 2024 z Czechami i Albanią. W kadrze nie mogło zabraknąć kapitana polskiej reprezentacji - Roberta Lewandowskiego. Portugalczyk został zapytany o rolę, jaką w jego drużynie będzie odgrywał napastnik FC Barcelony.

Zobacz wideo Największy kryzys Lewandowskiego w karierze? "Nie pamiętam takich miesięcy"

Fernando Santos z podziwem o Lewandowskim. "Mamy jednego z najlepszych napastników"

Santos w swojej wypowiedzi podkreślał, że należy zachować balans między grą w ofensywnie i defensywnie. Stwierdził, że zarówno w jednym, jak i drugim elemencie Lewandowski dysponuje olbrzymim potencjałem. - Myślę, ze nie możemy mówić o podziale zadań. Albo bronimy wszyscy albo atakujemy. Bez piłki musimy dobrze bronić i niekoniecznie pod własnym polem karny. Możemy stosować presing. Musimy się wszyscy zaangażować w ofensywie. Przez 8 lat byłem pytany o rolę Cristiano Ronaldo. To normalne, jeśli masz do dyspozycji jednego z najlepszych napastników, to oczywiste, będzie pełnił ważną rolę i musimy wykorzystywać to, co Robert najlepiej potrafi, czyli strzelać gole. Nie będzie w stanie robić tego sam - powiedział.

Ben Lederman podczas meczu z Górnikiem Zabrze, 20 lutego 2022 r.Największa sensacja wśród powołań Santosa. Kim jest Ben Lederman?

Szkoleniowiec wiele uwagi poświęcił także współpracy z partnerami. - Musi współpracować z drużyną. Widziałem to w meczach reprezentacji. Robert Lewandowski oprócz swojego potencjału ofensywnego, również bardzo dobrze pracuje w obronie, pomaga drużynie. Napastnik to pierwszy punkt obrony. Robert Lewandowski jest zawodnikiem, który ma bardzo dobre charakterystyki, jeśli chodzi o wspieranie drużyny. Ale najważniejsze, że mamy zawodnika, który zdobywa bramki - dodał.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Fernando Santos i Grzegorz KrychowiakFernando Santos zapytany o brak Krychowiaka. Króciutka odpowiedź

Więcej o: