Fernando Santos zapytany o brak Krychowiaka. Króciutka odpowiedź

Fernando Santos ogłosił listę 25 zawodników powołanych na marcowe mecze reprezentacji Polski. Na liście zabrakło Grzegorza Krychowiaka, do którego nieobecności Portugalczyk odniósł się w krótki sposób.

Fernando Santos odkrył karty przed pierwszymi meczami w eliminacjach do mistrzostw Europy w 2024 roku. Portugalczyk na Stadionie Narodowym w Warszawie ogłosił 25-osobową kadrę, wśród której nie zabrakło niespodzianek, a jedną z największych był brak powołania dla Grzegorza Krychowiaka.

Zobacz wideo Lewandowski schodzi ze sceny. Santos szuka następcy

Absolutny hit. Reprezentacja Polski może zagrać ze światową potęgą. Pierwszy raz od dekadAbsolutny hit. Reprezentacja Polski może zagrać ze światową potęgą. Pierwszy raz od dekad

Fernando Santos krótko skomentował pytanie o brak powołania dla Grzegorza Krychowiaka. "Nie wypowiadam się"

Już pierwsze pytanie konferencji prasowej na Stadionie Narodowym dotyczyło nieobecności Grzegorza Krychowiaka. Portugalczyk jednak swoją odpowiedź rozpoczął nie od tematu pomocnika, a od gratulacji dla Lecha Poznań, który w czwartek wywalczył awans do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy.

- Jeśli chodzi o powołania, to nigdy nie wypowiadam się na temat indywidualnych nazwisk - skitował krótko Fernando Santos zapytany o to, czemu na liście powołanych zabrakło Grzegorza Krychowiaka. Później ten temat nie pojawił się już na konferencji.

Portugalczyk wyjaśniał, że wraz ze swoim sztabem w ostatnim czasie obejrzał ponad 100 spotkań klubowych oraz 17 meczów reprezentacji Polski. - Mogę powiedzieć, że obserwujemy około 90 zawodników, których bierzemy pod uwagę i musimy z nich wybrać 24-25. Wychodzę z założenia, że wskazane 25 nazwisk w tych powołaniach są dla mnie najważniejsze. Nigdy nie wykluczam żadnego zawodnika na przyszłość. Niektórzy zawodnicy pojawiają się w niektórych powołaniach, inni częściej. To była decyzja, a decyzje trzeba podejmować. Po to zostałem zakontraktowany - dodawał Fernando Santos.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

BFernando Santoz, nowy selekcjoner pilkarskiej reprezentacji PolskiKadrowicz apeluje do Fernando Santosa. Wybrał sobie pozycję

Grzegorz Krychowiak w ostatnich latach był podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski. Piłkarz Al-Shabab rozegrał dotychczas 98 spotkań w biało-czerwonych barwach i był podstawowym zawodnikiem podczas Euro 2016 i 2020 oraz mistrzostw świata w 2018 i 2022 roku.

Pierwszy mecz reprezentacja pod wodzą Fernando Santosa rozegra dokładnie za tydzień. W piątek 24 marca Biało-Czerwoni rozpoczną eliminacja do Euro 2024 spotkaniem z Czechami w Pradze. Trzy dni później w poniedziałek 27 marca Polska podejmie Albanię na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Więcej o: