Wiemy, kiedy Santos ogłosi powołania. PZPN podał termin. Specjalne wydarzenie

Piątek 17 marca, godz. 12:00 - wtedy Fernando Santos ogłosi opinii publicznej swoje pierwsze powołania do reprezentacji Polski. Na ostatecznej liście znajdzie się około 25 zawodników. Polska w trakcie marcowego zgrupowania zagra mecze el. Euro 2024 z Czechami (24 marca) i Albanią (27 marca).

Premierowe zgrupowanie Fernando Santosa w roli selekcjonera reprezentacji Polski zbliża się wielkimi krokami. Szkoleniowiec spotka się po raz pierwszy z kadrowiczami w poniedziałek 20 marca, a w trakcie zgrupowania kadra zagra dwa mecze w ramach eliminacji do mistrzostw Europy, które odbędą się w 2024 roku w Niemczech, odpowiednio z Czechami (24 marca) oraz Albanią (27 marca). Jedną ze zmian u nowego selekcjonera jest sposób ogłaszania powołań.

Zobacz wideo Nadchodzą sensacyjne powołania Santosa. Gigantyczny problem na start

Wiadomo, kiedy Fernando Santos ogłosi powołania. Wydarzenie na Stadionie Narodowym

Oficjalny profil "Łączy nas piłka" na Twitterze postanowił w kreatywny sposób ogłosić termin konferencji prasowej Fernando Santosa, na której poznamy jego pierwsze powołania do reprezentacji Polski. Całe wydarzenie jest zaplanowane na piątek 17 marca i godz. 12:00 na Stadionie Narodowym. Potwierdziły się zatem informacje "Przeglądu Sportowego", co do terminu spotkania z dziennikarzami i ogłoszenia listy. Na niej ma się znaleźć ostatecznie 25 zawodników.

Fernando Santos wybrał szeroką listę 40 piłkarzy już w piątek 5 lutego, ogłaszając im, że mają być gotowi na marcowe zgrupowanie. Dlaczego akurat w tym terminie? Bo do tego dnia najpóźniej kluby musiały się dowiedzieć o powołaniach, zgodnie z zasadami UEFA. Kacper Sosnowski, dziennikarz Sport.pl informował, że na szerokiej liście stworzonej przez Fernando Santosa, wśród nieoczywistych wyborów, miał się znaleźć m.in. Bartosz Białek (Vitesse), Kamil Jóźwiak (Charlotte FC) czy Przemysław Wiśniewski (Spezia).

Pierwszy mecz Fernando Santosa w roli selekcjonera reprezentacji Polski odbędzie się w piątek 24 marca o godz. 20:45, gdzie kadra zagra na wyjeździe z Czechami. Trzy dni później Polacy zmierzą się z Albanią na Stadionie Narodowym. Relacje tekstowe na żywo z meczów reprezentacji Polski w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. 

Więcej o: