Dramatyczne chwile. Decydujący gol w 96. minucie. Reprezentacja Polski wraca na ME

Wielki sukces Polek! Reprezentacja Polski kobiet do lat 17 awansowała na odbywające się w maju tego roku mistrzostwa Europy. W decydującym meczu zremisowały 2:2 z rówieśniczkami z Czech. Gol na wagę awansu na turniej padł w 96. minucie.

Mistrzostwa Europy kobiet do lat 17 w tym roku odbędą się w Estonii. Turniej, w którym weźmie udział osiem ekip, zostanie rozegrany od 14 do 26 maja. W marcu rozegrano eliminacje.

Reprezentacja Polski kobiet do lat 17 awansowała na mistrzostwa Europy

Polki w grupie trafiły na Estonię, Rumunię i Czechy. Awans uzyskiwała tylko jedna ekipa. Polkom udało się wygrać na start aż 3:0 z Estonią, co było niezłym prognostykiem przed kolejnymi meczami. Dobrą formę potwierdziły, wygrywając również z Rumunią (2:1). Najtrudniejszymi przeciwniczkami miały być Czeszki i tak też się stało. Piłkarki zaczęły spotkanie od prowadzenia 1:0 po trafieniu Roksany Jagodzińskiej w 27. minucie. Radość nie trwała jednak długo. Najpierw w 39. min do remisu doprowadziła Marketa Jancarova, a w 81. min wynik podwyższyła Barbora Kadlecova.

Kolejne minuty mijały i perspektywa awansu na mistrzostwa Europy oddalała się coraz bardziej. Wówczas w 96. minucie gola wyrównującego strzeliła Wiktoria Kuprowska. Jak się później okazało, remis dał Polkom pierwsze miejsce w grupie i zapewnił wyjazd na majowy turniej w Estonii.

Reprezentantki Polski ostatni raz wzięły udział w tego typu imprezie w 2018 roku. Wówczas rywalizowały w grupie z reprezentantkami Anglii, Włoch i Hiszpanii. Pomimo dobrej postawy i dwóch remisów z bardzo wymagającymi rywalkami (2:2 z Anglią i 0:0 z Włochami), porażka aż 0:5 z Hiszpankami sprawiła, że Polki zakończyły zmagania na trzech meczach.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Najlepiej w historii poszło reprezentantkom Polski w 2013 roku. Wówczas do turnieju finałowego zakwalifikowały się tylko cztery drużyny. Polki po pokonaniu w półfinale rówieśniczek z Belgii 3:1, w finale wygrały ze Szwedkami 1:0 i zapewniły sobie pierwszy i jak na razie jedyny tytuł mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej.