Chcieli pracować z reprezentacją Polski. Zadawali jedno pytanie

- Analiza dotycząca ośrodka kadry toczy się już parę ładnych lat - powiedział Łukasz Wachowski, sekretarz generalny PZPN w programie "Loża piłkarska" Kanału Sportowego. Wachowski wyjawił także, że wszyscy kandydaci na selekcjonera reprezentacji Polski zadawali na początku jedno i to samo pytanie.

We wtorek 24 stycznia Fernando Santos został zaprezentowany jako nowy selekcjoner reprezentacji Polski. Kandydatów na to stanowisko było wielu, a wśród nich wymieniało się m.in. Vladimira Petkovicia czy Paulo Bento. Jak wynika ze słów sekretarza generalnego PZPN, każdy z nich miał do działaczy pytanie.

Zobacz wideo Łaszczyk: Zrobiłem to dla sportu i swojej rodziny

Kandydaci na selekcjonera reprezentacji Polski pytali o to samo. "Gdzie trenujecie?"

Łukasz Wachowski był gościem programu "Loża piłkarska" Kanału Sportowego. W jego trakcie był pytany o rozmowy z kandydatami na selekcjonerów i to właśnie wtedy przyznał, że trenerzy dopytywali o bazę treningową reprezentacji Polski. - Pierwsze pytanie, jakie zadawali nam kandydaci na selekcjonera, brzmiało: gdzie trenujecie? - wyjawił sekretarz generalny PZPN. 

Spain Soccer La LigaLewandowski spróbuje strzelić dziś Sevilli. Gdzie i o której oglądać Barcelonę? [TRANSMISJA LIVE]

Kadra do tej pory nie ma własnej bazy treningowej. Przy okazji meczów w Warszawie trenuje najczęściej na bocznych boiskach Legii Warszawa przy Łazienkowskiej lub na stadionie Polonii. To ma się niedługo zmienić. Kilka dni temu pisaliśmy, że miasto pod stolicą jest gotowe oddać grunty za darmo na budowę centrum treningowego, a PZPN planuje również budowę nowej siedziby

Wachowski w "Loży piłkarskiej" zdradził nawet termin, w którym taki ośrodek miałby powstać. - Analiza dotycząca ośrodka kadry toczy się już parę ładnych lat. My w tamtym roku przyspieszyliśmy te prace analityczne. Obejrzeliśmy kilka lokalizacji. Generalnie skupiamy się na okolicach wokół Warszawy, głównie na południowo-zachodniej części. Ważna jest odległość do lotniska i siatka połączeń - mówił sekretarz generalny PZPN. 

France Golden BallReal ma jasny plan na lato. Hit. Planują jeden głośny transfer

Kiedy centrum miałoby zostać oddane do użytku. Wachowski w tej kwestii wyraził się dosyć jasno. - Zdecydowanie rozmawiamy o obecnej kadencji zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej (która dobiegnie końca w 2025 roku przyp.red) - zadeklarował.

 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Reprezentacja Polski najbliższy mecz zagra Albanią w poniedziałek, 27 marca o godzinie 20:45. Na razie nie wiadomo jeszcze, gdzie spotkanie zostanie rozegrane, ponieważ usterka na PGE Narodowym wciąż nie została usunięta, a w Chorzowie na stadionie Śląskim będą prowadzone prace związane z oświetleniem ledowym. Najprawdopodobniej kadra po latach przerwy zagra w Gdańsku. Trzy dni wcześniej drużyna Fernando Santosa zmierzy się z Czechami w Pradze.

Więcej o: