Santos przylatuje do Polski. Podejmie ostateczną decyzję ws. członków sztabu

Fernando Santos w przyszłym tygodniu przyleci do Polski i rozpocznie pracę w naszym kraju. Według RMF FM wówczas zapadną też ostateczne decyzje dot. sztabu szkoleniowego. I jak podkreśla, w nim ma się znaleźć kolejne polskie nazwisko.

Fernando Santos został oficjalnie zaprezentowany jako selekcjoner reprezentacji Polski 24 stycznia. Wówczas zapowiedział, że wraca jeszcze na jakiś czas do Portugalii i w Polsce pojawi się ponownie na początku lutego. Nastąpi to w najbliższy wtorek, 7 lutego. Według nieoficjalnych informacji podanych przez RMF FM w przyszłym tygodniu Portugalczyk skompletuje też sztab szkoleniowy.

Zobacz wideo Amadeusz Ferrari: Pozwalam ludziom myśleć, że jestem głupkiem. A jestem w stanie przechytrzyć wszystkich, łącznie z Kamilem Łaszczykiem

Fernando Santos wybierze sztab. Kto z Polski będzie pomagał selekcjonerowi?

Fernando Santos przywiezie do Polski ze sobą kilku portugalskich współpracowników. Oprócz nich w sztabie znajdzie się miejsce dla Polaków. Już od jakiegoś czasu prowadzone są rozmowy z Łukaszem Piszczkiem oraz byłym trenerem Lechii Gdańsk - Tomaszem Kaczmarkiem, którzy mieliby zostać asystentami 68-latka. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Santos ma przedstawić też kolejnego polskiego kandydata do pracy z kadrą.

Według RMF FM pracę przy reprezentacji Polski ma podjąć Radosław Michalski. Były piłkarz ma być łącznikiem między drużyną a federacją. Dotychczas nie mówiło się głośno o tej kandydaturze, jednak wiele wskazuje na to, że gdańszczanin będzie pracował przy kadrze.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Jest także kilka "pewniaków". Szefem banku informacji będzie Hubert Małowiejski, który pracuje z reprezentacją od czasów Franciszka Smudy, a więc od 2009 roku. Na stanowisku team menadżera kadry ma zostać Jakub Kwiatkowski, który również od wielu lat jest związany z federacją.

Pierwszy mecz pod wodzą Santosa reprezentacja Polski rozegra 24 marca z Czechami w eliminacjach do Euro 2024. Trzy dni później zmierzy się z Albanią. Pozostałymi rywalami Polaków będą Wyspy Owcze i Mołdawia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.