Wiemy, kiedy Santos zamieszka w Polsce. Kluczowa data przed zgrupowaniem kadry

Fernando Santos został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski i wiemy już, kiedy Portugalczyk rozpocznie przygotowania do pierwszego zgrupowania kadry. Santos przyleci do Polski we wtorek lub w środę - przekazał Mateusz Ligęza z Radia Zet.

W ubiegły wtorek oficjalnie zakończyła się saga związana z wyborem nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Ostatecznie Cezary Kulesza postawił na Fernando Santosa. Portugalczyk podpisał kontrakt do 2026 roku. 

Zobacz wideo Krzynówek wskazał wzór dla Santosa. "Szatnia była razem z nim"

Znamy datę przylotu Santosa do Polski

Santos został zaprezentowany podczas konferencji prasowej, na której wyszło na jaw, że selekcjoner zamieszka w Polsce. Jego głównym celem jest awans na Euro 2024 w Niemczech. Eliminacje do tego turnieju rozpoczną się już pod koniec marca i wielu kibiców zastanawiało się, kiedy Santos przyleci do Polski, aby rozpocząć przygotowania. Informacje w tej sprawie przekazał Mateusz Ligęza z Radia Zet. Jego zdaniem Portugalczyk pojawi się w Polsce we wtorek lub środę. 

"Fernando Santos ma we wtorek/środę przylecieć już na stałe do Warszawy i rozpocząć przygotowania do swojego pierwszego zgrupowania w roli selekcjonera reprezentacji Polski - napisał na Twitterze. 

Santos w ostatnio nie przebywał w Polsce, ale nie oznaczało to, że PZPN w tym czasie nie pracował. Działacze rozpoczęli budowę sztabu szkoleniowego nowego selekcjonera. Zdaniem mediów może się w nim znaleźć między innymi Grzegorz Mielcarski. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pierwszy mecz pod wodzą Santosa reprezentacja Polski rozegra 24 marca z Czechami w eliminacjach do Euro 2024. Trzy dni później zmierzy się z Albanią. Pozostałymi rywalami Polaków będą Wyspy Owcze i Mołdawia.

Więcej o: