Samowolka Lewandowskiego podczas mundialu w Katarze. "Zamurowało mnie"

"Zamurowało mnie, gdy dowiedziałem się, że przed meczem z Francją na mundialu Robert Lewandowski zszedł z treningu wcześniej, bo nie był zadowolony z poziomu zajęć" - czytamy w artykule Mateusza Skwierawskiego na portalu Sportowefakty.wp.pl.

Już w marcu Fernando Santos pierwszy raz poprowadzi reprezentację Polski. O 68-letnim Portugalczyku wiemy wiele, m.in. to, że najważniejsze są dla niego dobra organizacja i dyscyplina zarówno na boisku jak i poza nim.

Zobacz wideo Krzynówek wskazał wzór dla Santosa. "Szatnia była razem z nim"

To właśnie dlatego Santos w trakcie ostatnich mistrzostw świata posadził na ławce Cristiano Ronaldo. Portugalczyk nie patyczkował się ze swoją gwiazdą, kiedy ta nie chciała podporządkować się drużynie w trakcie katarskiego mundialu.

Kosta Runjaić już jako trener Legii WarszawaRunjaić: To nie do pomyślenia. Trudno sobie wyobrazić drużynę bez tej dwójki.

Wcześniej obu panów łączyły jednak dobre relacje. I takie same stosunki Santos na pewno będzie chciał mieć z Robertem Lewandowskim. A i jemu może przydać się twarda ręka. Jak poinformował portal Sportowefakty.wp.pl, napastnik FC Barcelony pozwolił sobie na niesubordynację względem Czesława Michniewicza w trakcie treningu poprzedzającego mecz z Francją w 1/8 finału MŚ.

"Lewandowski zszedł z treningu, bo nie był zadowolony"

"Zamurowało mnie, gdy dowiedziałem się, że przed meczem z Francją na mundialu Robert Lewandowski zszedł z treningu wcześniej, bo nie był zadowolony z poziomu zajęć. Nawet jeżeli trening naprawdę nie był jakościowo na wysokim poziomie (tak było według relacji świadków), to jednak zachowanie gracza Barcelony świadczy, że pewne proporcje zostały zaburzone" - czytamy w artykule Mateusza Skwierawskiego.

I dalej: "To jedynie przykład. Tej grupie ludzi potrzebny jest zimny prysznic, bo ostatnio wygodnie jej z tym, że to głównie trenerzy są winowajcami porażek (...) Oprócz merytorycznej rozmowy i dobrego pomysłu na grę szatnia reprezentacji Polski potrzebuje nowych zasad. Ostatnio za dużo było ze strony piłkarzy chimeryczności i kręcenia nosem".

WCup Croatia Belgium SoccerBelgowie mają plan. Chcą zatrudnić selekcjonera mistrzów świata

Pierwsze mecze za kadencji Santosa rozegramy 24 marca w Pradze z Czechami i trzy dni później w naszym kraju z Albanią. Będą to spotkania eliminacji Euro 2024.

Więcej o: