Kucharski nawiązuje do jednej sytuacji Fernando Santosa. "Ma jaja"

- Sadzając Cristiano Ronaldo na ławce, pokazał, że ma jaja i dużo wigoru jak na 68 lat - powiedział Cezary Kucharski w rozmowie z "Super Expressem". Były polski piłkarz pochwalił Fernando Santosa, nawiązując do mundialu, kiedy to Portugalczyk nie wystawiał Ronaldo w wyjściowym składzie.

We wtorek oficjalnie zakończyła się saga związana z wyborem nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Ostatecznie Cezary Kulesza postawił na Fernando Santosa. Portugalczyk podpisał kontrakt do 2026 roku, a jego pierwszym głównym celem będzie awans na mistrzostwa Europy 2024.

Zobacz wideo Zakopane upada. Szokujące ceny, stragan na straganie

Cezary Kucharski wypowiedział się o Fernando Santosie

Wielu ekspertów skomentowało wybór Cezarego Kuleszy. Ten temat poruszył także Cezary Kucharski. Były reprezentant Polski zwrócił uwagę na decyzję Fernando Santosa w sprawie Cristiano Ronaldo. Podczas mundialu, kiedy prowadził jeszcze reprezentację Portugalii, nie wystawiał napastnika w pierwszym składzie. 

- Do tej pory piłkarska reprezentacja nie miała takiego szkoleniowca, tylko w reprezentacjach siatkówki mieliśmy trenerów tej klasy. Sadzając Cristiano Ronaldo na ławce, pokazał, że ma jaja i dużo wigoru jak na 68 lat. Ta sytuacja była dla mnie symptomatyczna i pokazała, że nie bał się wyjść ze strefy komfortu, jaką zawsze daje obecność na boisku kogoś tak wybitnego, jak Ronaldo. Uważam, że Santos wciąż jest trenerem bardzo energetycznym - powiedział Kucharski w rozmowie z "Super Expressem"

Nie wszyscy jednak tak entuzjastycznie podchodzą do Santosa. Krytycznie o wyborze nowego selekcjonera wypowiedział się między innymi Jerzy Engel. - To jest najważniejszy zespół w naszym kraju i oddawanie go w ręce ludzi z zagranicy zawsze wiąże się z dużym ryzykiem. Choćby byli to najlepsi szkoleniowcy, a byli przecież bardzo dobrzy w XXI wieku Leo Beenhakker, Paulo Sousa. Można więc powiedzieć, że dwaj bardzo uznani trenerzy z zagranicy, ale niewiele po nich zostało - powiedział w wywiadzie z WP SportoweFakty. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Teraz Fernando Santos może skupić się na przygotowaniach drużyny do zbliżających się eliminacji mistrzostw Europy 2024. Najpierw reprezentację Polski czeka spotkanie z Czechami, które odbędzie się 24 marca. Trzy dni później zmierzy się z Albanią. Pozostałymi rywalami Polaków będą Wyspy Owcze i Mołdawia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.