Boniek wykonał telefon ws. Santosa. I się zaczęło. "To nie jest randka w ciemno"

- Fernando Santos? Mnie się podoba. Widzę w nim doświadczenie, mądrość, inteligencję. Jego futbol jest defensywny, ale dobrze poukładany. To jest mądry, fajny, znakomity ruch - powiedział Zbigniew Boniek w rozmowie z Romanem Kołtoniem w programie "Prawda Futbolu".

Fernando Santos zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Saga z wyborem nowego trenera polskiej kadry trwała długo, ale ostatecznie zakończyła się w poniedziałek 23 stycznia, kiedy to Kacper Sosnowski ze Sport.pl jako pierwszy poinformował, że to właśnie ten Portugalczyk wylądował w Warszawie i we wtorek zostanie zaprezentowany na konferencji prasowej. W poniedziałek wieczorem zdjęcie z nowym selekcjonerem na Twittera wrzucił Cezary Kulesza.

Zobacz wideo Santos zrezygnuje z Glika? Jest następca. "Drugi w rankingu"

Wspólne kolędowanie kibiców z piłkarzami Pogoni Szczecin i zbiórka paczek dla potrzebującychGrosicki zakończył wywiad w swoim stylu. "Nie znam takiego słowa"

Boniek skomentował wybór nowego selekcjonera

Nowego selekcjonera na Twitterze przywitał już Zbigniew Boniek. Wcześniej były prezes PZPN-u pogratulował Kuleszy wyboru. Było to jeszcze zanim było wiadomo, że to właśnie Santos poprowadzi kadrę narodową. Szerzej o tym wyborze Boniek wypowiedział się w rozmowie z Romanem Kołtoniem w programie "Prawda Futbolu".

- Jest to ciekawy kandydat. Mnie się podoba. Widzę w nim doświadczenie, mądrość, inteligencję, człowieka, który lubi grać piłkę defensywną. Jego futbol jest defensywny, ale dobrze poukładany. Defensywa po to, żeby dobrze wychodzić z kontrą i strzelać bramki – powiedział Boniek.

- Pozwoliłem sobie przed programem zadzwonić do jednego z najbardziej utytułowanych, niegrających już dzisiaj piłkarzy portugalskich, który jest moim dobrym kolegą. Często się widzimy na Komitecie Wykonawczym [UEFA]. Jest obecny w wielkiej piłce. I się zapytałem: "Co ty sądzisz o Santosie? Daj mi troszkę dodatkowych informacji, bo nie wszystko wiem". I powiedział same pozytywy. Facet z charyzmą, zna się na swoim fachu. W Portugalii też płakali, że grali za mało ofensywnie, ale wygrywają. Zrobili Ligę Narodów, mistrzostwo Europy. Wszędzie wychodzili z grupy. Pewnie, w niektórych przypadkach liczyli na coś więcej, ale ja uważam, że wejście jest dobre – zdradził były prezes PZPN-u.

Dariusz Szpakowski i Fernando SantosSzpakowski zabrał głos. Tak ocenia wybór Santosa. "Pamiętam"

- To nie jest randka w ciemno. Bierzesz człowieka, który wie, o co chodzi. To nie jest żadne ryzyko, wręcz przeciwnie. To jest mądry, fajny, znakomity ruch. Skoro PZPN i prezes Kulesza doszli do wniosku, że chcą trenera zagranicznego, to można powiedzieć, że to było jedno z największych nazwisk, jakie były na rynku – dodał.

Fernando Santos zostanie oficjalnie zaprezentowany na konferencji prasowej we wtorek o godzinie 13. Kulisy jego zatrudnienia przedstawialiśmy w programie Sport.pl LIVE. Gośćmi Dominika Wardzichowskiego, dziennikarza Sport.pl, byli: Maciej Bartoszek, były trener polskich klubów, Marcin Borzęcki, dziennikarz Viaplay, a także Jacek Krzynówek, wybitny reprezentant Polski.

Więcej o: