Grecy zabrali głos po decyzji PZPN. Nie mają wątpliwości co do Santosa

- To świetny trener. Sądzę, że polska federacja dokonała najlepszego możliwego wyboru - tak decyzję o zatrudnieniu Fernando Santosa na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski skomentował grecki dziennikarz Dimitris Vergos w rozmowie z TVP Sport. Portugalczyk we wtorek zostanie oficjalnie zaprezentowany jako trener polskiej kadry.

Poszukiwania nowego selekcjonera reprezentacji Polski wydają się zbliżać ku końcowi. W poniedziałek Cezary Kulesza, prezes PZPN, opublikował fotografię z portugalskim szkoleniowcem Fernando Santosem. "Do zobaczenia jutro na konferencji na PGE Narodowym!" - napisał w opisie zdjęcia.

Zobacz wideo Nowy selekcjoner wylądował w Polsce! PZPN postawił na swoim

Fernando SantosKulesza zaskoczył wszystkich. Tak Polska będzie grać pod wodzą Fernando Santosa

Grecy chwalą wybór Fernando Santosa na trenera reprezentacji Polski. "Posiada osobowość zwycięzcy"

Santos ma wieloletnie doświadczenie w pracy selekcjonerskiej, w latach 2010-2014 prowadził Grecję, a w latach 2014-2022 Portugalię, z którą w 2016 roku zdobył mistrzostwo Europy. Zdaniem greckiego dziennikarza Dimitrisa Vergosa polska federacja podjęła właściwą decyzję. - Spodziewam się, że będzie podążał w zgodzie ze swoją filozofią taktyczną, którą prezentował też w Grecji i Portugalii. To świetny trener. Sądzę, że polska federacja dokonała najlepszego możliwego wyboru - powiedział w rozmowie z TVP Sport.

Vergos krótko scharakteryzował trenerski profil Santosa, który prowadził z sukcesami w Grecji też drużyny klubowe - AEK Ateny i PAOK Saloniki. Preferuje on dosyć pragmatyczny styl gry, który przynosi satysfakcjonujące rezultaty. - Jest perfekcyjny pod względem taktycznym. Doskonale trzyma dyscyplinę w drużynach, które prowadzi. Jego drużyny potrafią osiągać dobre wyniki, a przez to są skuteczne. Charakterystyczna jest solidność w obronie, ale nie oznacza to, że stawia na defensywny futbol - ocenił.

Grek podkreślił, że Santos umie sobie radzić z "mocnymi osobowościami w zespole", co mogło być przydatne zwłaszcza w okresie pracy z Portugalią, gdy w drużynie miał m.in. Cristiano Ronaldo. Sympatię zaskarbiał sobie również innymi cechami. - To człowiek, który posiada osobowość zwycięzcy. Zawsze był uczciwy i bezpośredni w stosunku do piłkarzy - stwierdził Vergos.

Oficjalna prezentacja Fernando Santosa jako nowego selekcjonera reprezentacji Polski odbędzie się w we wtorek, 24 stycznia o godzinie 13.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: