"Negocjacje nie zakończyły się sukcesem". Zwrot akcji ws. selekcjonera

Negocjacje z Paulo Bento nie zakończyły się sukcesem - informuje "Przegląd Sportowy", co jest zaprzeczeniem ostatnich medialnych doniesień. Według gazety w grze o posadę selekcjonera reprezentacji Polski jest dwóch kandydatów.

We wtorek 24 stycznia na oficjalnej konferencji prasowej na stadionie PGE Narodowy Cezary Kulesza przedstawi nowego selekcjonera kadry. W zeszłym tygodniu TVP Sport poinformowało, że ma to być Paulo Bento. Tej informacji zaprzeczył jednak agent portugalskiego trenera w rozmowie z Fabrizio Romano. To może oznaczać, że Bento nie obejmie jednak polskiej kadry.

Zobacz wideo Kwiatkowski o pożegnaniu Michniewicza: Nie chcemy wchodzić w szczegóły

Bento odpadł. Petković albo Santos?

Podobnie uważa "Przegląd Sportowy". "Na dwa dni przed prezentacją wydaje się, że naszą kadrę obejmie ktoś z dwójki: Vladimir Petković – Fernando Santos. Mniejsze szanse ma na to Paulo Bento, z którym również prowadzone były negocjacje, ale z naszych informacji wynika, że nie zakończyły się sukcesem" - czytamy w nim. Z wąskiego grona kandydatów odpadł już, chociażby Steven Gerrard, a swoją chęć prowadzenia biało-czerwonych zgłosił Jurgen Klinsmann, ale nie był on brany pod uwagę.

Cezary Kulesza, prezes PZPNKulesza poszedł na całość. Dogadał się z dwoma trenerami jednocześnie

Warunkami Cezarego Kuleszy jest to, aby nowy selekcjoner był ceniony przez zawodników oraz miał doświadczenie selekcjonerskie. To konieczne, aby poprawić wizerunek związku i reprezentacji, który jest nadszarpnięty po mundialu, a zwłaszcza przez afery wokół kadry oraz PZPN. 

Reprezentacja Polski pod wodzą nowego selekcjonera pierwsze spotkania rozegra już w marcu. Będą to mecze eliminacyjne do mistrzostw Europy, a rywalami biało-czerwonych będą Czechy oraz Albania.

Więcej o: