Reprezentacja Polski ma problem przed el. Euro 2024. Trwa wyścig z czasem

Ostateczna decyzja na temat tego, gdzie odbędzie się mecz Polska - Albania w eliminacjach Euro 2024 miała zapaść do 16 stycznia. Nadal jednak nie ma oficjalnego potwierdzenia, gdzie reprezentacja Polski zagra pierwszy domowy mecz eliminacyjny do mistrzostw Europy.

W listopadzie podczas kontroli wykryto usterkę konstrukcji dachu. Stadion PGE Narodowy zamknięto na przeszło miesiąc. Po zamontowaniu bypassu odciążającego i zabezpieczającego wadliwy element obiekt został otwarty 16 grudnia. Mogą z niego korzystać grupy odwiedzające i pracownicy biur. Udostępniono też loże i sale konferencyjne. Pozostała część stadionu jest nieczynna, w tym trybuny oraz płyta główna.

Zobacz wideo Kto selekcjonerem reprezentacji? "Chcemy się połechtać, że rozmawiamy z Gerardem"

Gol Bukayo Saki i Aaron RamsdaleGenialny hit Arsenal - Manchester Utd. O wygranej zadecydował gol w 90. minucie

Co ze Stadionem Narodowym? Łukasz Wachowski wyjaśnia

Na razie nie wiadomo, kiedy obiekt zostanie w całości oddany do użytku. PZPN chce, żeby stało się to jak najszybciej, żeby zgłosić stadion jako ten, na którym odbędzie się pierwszy domowy mecz reprezentacji Polski w eliminacjach do Euro 2024. Polacy 27 marca zagrają z Albanią.

- Eksperci przyglądają się usterce, analizują zastosowane rozwiązania. My, jako PZPN, chcemy grać w Warszawie i wszystkie znaki wskazują na to, że tak też się stanie. Na oficjalną decyzję musimy jednak jeszcze poczekać. Mamy jeszcze trochę czasu, jesteśmy dogadani z UEFA i federacją albańską w ten sposób, że za kilkanaście dni potwierdzimy na 100 procent miejsce rozegrania meczu - mówi cytowany przez Interię Łukasz Wachowski, sekretarz generalny PZPN.

Co, jeżeli Stadion Narodowy nie będzie gotowy do tego czasu? - Mamy stadiony rezerwowe, chociażby w Chorzowie. Nie chcę jednak wyrokować, co stałoby się, gdybyśmy nie mogli grać w Warszawie. W razie potrzeby tą kwestią zajmie się zarząd federacji – dodał.

;Mecz 1. ligi pilki noznej Wisla Krakw - Sandecja Nowy SaczBrzęczek wskazał, kto powinien objąć reprezentację. "Wymagająca mentalność"

Co ciekawe, ponad tydzień temu Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN, informował, że związek musi dać odpowiedź do UEFA odnośnie stadionu do 16 stycznia. - Sprawa lokalizacji zaplanowanego na 27 marca meczu z Albanią zostanie wyjaśniona do 16 stycznia. Musimy wówczas przesłać ostateczną decyzją do europejskiej centrali. Termin był już przesuwany kilka razy, ten jest ostateczny – twierdził. Na razie jednak nie ma oficjalnego potwierdzenia, gdzie odbędzie się spotkanie z Albanią, chociaż w serwisie pgenarodowy.pl widnieje informacja, że będzie to właśnie w Warszawie na największym stadionie w Polsce. Reprezentacja polski tradycyjnie już wszystkie spotkania o stawkę rozgrywa na Stadionie Narodowym.

Więcej o: