Koniec sagi ws. przyszłości Deschampsa. Decyzja podjęta

- Francuska Federacja Piłki Nożnej i jej prezes Noel Le Graet mają przyjemność ogłosić przedłużenie kontraktu Didiera Deschampsa jako selekcjonera francuskiej drużyny narodowej do czerwca 2026 roku - czytamy w oficjalnym komunikacie zamieszczonym na Twitterze. W ten sposób kończy się saga trwająca od mundialu w Katarze.

Biały dym z kominów francuskiej federacji piłkarskiej. Didier Deschamps podpisał nowy kontrakt. Tym samym kończy się saga związana z szukaniem nowych kandydatów na stanowisko selekcjonera reprezentacji Francji. Prezes Noel Le Graet kolejny razu zaufał doświadczonemu szkoleniowcowi.

Zobacz wideo "Stupid games" w kadrze skoczków. U Thurnbichlera jak u Heynena

Didier Deschamps podpisał kontrakt do 2026 roku

- Francuska Federacja Piłki Nożnej i jej prezes Noel Le Graet mają przyjemność ogłosić przedłużenie kontraktu Didiera Deschampsa jako selekcjonera francuskiej drużyny narodowej do czerwca 2026 roku - czytamy w oficjalnym komunikacie zamieszczonym na Twitterze. Tym samym dalej bez pracy pozostaje Zinedine Zidane, który miał być głównym rywalem obecnego szkoleniowca kadry. Jego kandydaturę popierał m.in. słynny Brazylijczyk Ronaldo.

Didier Deschamps został selekcjonerem francuskiej kadry 9 lipca 2012 roku. Francuz może poszczycić się wyjątkowym dorobkiem, na który składa się: 89 zwycięstw, 28 remisów i 22 porażki w 139 meczach, 279 strzelonych goli i 119 straconych. Pod jego kierownictwem francuska drużyna wygrała w mistrzostwa świata w 2018 r., Ligę Narodów 2021, dotarła do finału Euro 2016 i mistrzostw świata w 2022. Obecnie zajmuje 3. miejsce w rankingu FIFA.

W komunikacie czytamy również, że Guy Stephan, asystent Didiera Deschampsa, Franck Raviot, trener bramkarzy i Cyril Moine, trener od przygotowania fizycznego, również będą kontynuować pracę we francuskiej drużynie narodowej.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jednak atmosfera wokół reprezentacji Francji nie jest w ostatnich dniach najlepsza. Choć podopieczni Didiera Deschampsa zdołali zdobyć srebrne medale na mistrzostwach świata w Katarze, media rozmawiają głównie o decyzji Karima Benzemy, który zdecydował się zakończyć reprezentacyjną karierę. Głównym tego powodem ma być postać samego selekcjonera, któremu nigdy nie było po drodze z napastnikiem Realu Madryt.

Konflikt na linii Benzema - Deschamps trwa już od dawna. Od 2015 roku, napastnik Realu Madryt pojechał z reprezentacją Francji na zaledwie jeden duży turniej - Euro 2020. W Katarze problemem okazała się kontuzja, która miała pozwolić piłkarzowi wrócić do gry od początku fazy pucharowej. Tak się jednak nie stało.

Więcej o: