Rywale Polaków zmieniają selekcjonera. Wybrali piłkarską legendę

Nie tylko reprezentacja Polski w 2023 roku będzie prowadzona przez nowego selekcjonera. Na zmiany zdecydowali się też Albańczycy, którzy zatrudnili byłego znakomitego piłkarza.

Albańska federacja potwierdziła, że po prawie czterech latach pracy ze stanowiska selekcjonera zwolniony został Edoardo Reja. Włoch w ostatnim czasie nie był w stanie wyciągnąć z reprezentacji "Czarnych Orłów" wszystkiego co najlepsze, m.in. nie dał rady wygrać w tym sezonie ani jednego meczu w Lidze Narodów. 

Zobacz wideo Kibicu, piłkarze reprezentacji mają cię w d... Mamy komentarz Kuleszy!

Międzynarodowy autorytet

Prawie 80-letniego trenera zastąpi była gwiazda światowych boisk - Sylvinho. Głównym celem Brazylijczyka będzie wprowadzenie Albańczyków na Euro 2024.  "Czarne Orły" będą  rywalizować w trakcie zaczynających się niedługo eliminacji m.in. z Polską i Czechami.

Rażąca nieskuteczność

Dla Sylvinho praca z drużyną Albanii nie będzie pierwszą stycznością z reprezentacyjną piłką w roli szkoleniowca. W latach 2016-2019 był on asystentem Tite w kadrze narodowej Brazylii.

W kolejnych latach były zawodnik m.in. Barcelony prowadził takie kluby jak Olympique Lyon i Corinthians. W obu zespołach jego praca nie była zbyt wysoko oceniana. Szczególnie zawiedzeni jego pracą byli pracodawcy ze wschodniej Francji, którzy postanowili mu podziękować po zaledwie 11 rozegranych spotkaniach.

Najbliższy mecz reprezentacji Polski z Albanią odbędzie się już 27 marca, podczas drugiej kolejki eliminacji Euro 2024. Mecz odbędzie się w naszym kraju, a Robert Lewandowski i spółka z pewnością będą faworytami. Niewykluczone, że już ten mecz okaże się kluczowy w walce o awans na niemiecki turniej.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.