Statystycy "odnaleźli" dwa gole Lewandowskiego. Dopiero po kilkunastu latach

Doliczyć się wszystkich bramek w karierze Roberta Lewandowskiego - taki cel postawili sobie dwaj statystycy Łukasz Hulisz i Wojciech Frączek. Zadanie wbrew pozorom nie jest takie proste. Ostatnio panowie odnaleźli dwa "zaginione" gole, które obecny kapitan reprezentacji Polski strzelił w Klasie A. W sumie doliczyli się 638 trafień.

Robert Lewandowski to niewątpliwie piłkarski strzelec wyborowy. Ale czy wszystkie bramki w jego seniorskiej karierze zostały już odnotowane w statystykach? Co do tego pewności nie ma. Temat nadal drążą dwaj statystycy Łukasz Hulisz i Wojciech Frączek i okazuje się, że mają rację. Ich poszukiwania przynoszą kolejne efekty. Ostatnio odnaleźli dwie "zaginione" bramki.

Zobacz wideo Lewandowski nie ma radości z reprezentacji?

Lewandowski strzelał w Klasie A. Wciąż jest, gdzie szukać

O ile goli Roberta Lewandowskiego zdobywanych na najwyższych szczeblach rozgrywkowych doliczyć się nietrudno, o tyle zagadką wciąż pozostają te, strzelane na początku kariery. Okazuje się bowiem, że Lewandowski, będąc graczem Znicza Pruszków, miał okazję występować również w A-klasowych rezerwach. Ustalenie, ile razy trafiał w tych rozgrywkach to nie lada sztuka.

Kulisy swojej pracy zdradził nieco Łukasz Hulisz w rozmowie z portalem Laczy nas piłka. - Zacząłem sprawdzać, kiedy Robert mógł pauzować w pierwszej drużynie lub mecze nie nakładały się z rezerwami. W ten sposób powstała lista, którą zacząłem weryfikować – powiedział statystyk. – I to był strzał w dziesiątkę. Udało się ustalić, że w sezonie 2007/2008 Lewandowski zagrał w meczu ze Skrą Konstancin II Obory. - dodał.

Dwie zapomniane bramki Lewandowskiego odnalezione

Lewandowski rzeczywiście wystąpił w tamtym meczu, ponieważ w I lidze pauzował z powodu czerwonej kartki. Obecnemu piłkarzowi FC Barcelony udało się wtedy strzelić dwa gole i poprowadzić rezerwy Znicza do zwycięstwa 4:2. - Sytuacja była taka, że kiedy trenerem Znicza był Leszek Ojrzyński, niechętnie puszczał Roberta, by ten schodził do rezerw i grał w niższych ligach. W październiku 2007 roku zastąpił go Janusz Wójcik. Kiedy debiutował w roli szkoleniowca Znicza, Lewandowski zagrał ze Skrą Konstancin II. Potwierdziło mi to siedmiu zawodników i prezes - wytłumaczył Hulisz.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Zdaniem statystyków Lewandowski we wszystkich seniorskich rozgrywkach łącznie z A-klasą i meczami reprezentacji Polski zagrał do tej pory 908 razy i strzelił 638 goli. W klasyfikacji najlepszych strzelców wszech czasów prowadzi Cristiano Ronaldo, który ma 837 trafień. Tuż za nim znaleźli się Niemiec Erwin Helmchen (826) i Leo Messi (820). Lewandowski jest 12. – do czołowej dziesiątki brakuje mu 46 bramek.

Mecze/bramki Roberta Lewandowskiego w poszczególnych rozgrywkach:

 • Najwyższa liga 456/357
  Ekstraklasa 58/32
  Bundesliga 384/312
  La Liga 14/13
 • Niższe ligi 93/50
  II Liga 33/21
  III Liga 39/17
  IV Liga 17/4
  Klasa A 4/8
 • Puchary 217/153
  Regionalny Puchar Polski 6/3
  Puchar Polski 11/3
  Superpuchar Polski 1/1
  Puchar Niemiec 50/39
  Superpuchar Niemiec 11/7
  Puchar UEFA/Liga Europy 24/7
  Liga Mistrzów 111/91
  Superpuchar UEFA 1/0
  Klubowe Mistrzostwa Świata 2/2
 • Reprezentacja Polski 138/78
Więcej o: