Oto ranking FIFA po MŚ. Skok reprezentacji Polski i zaskakujący lider

Reprezentacja Polski awansuje aż o cztery miejsca w najnowszym rankingu FIFA. Niespodziewanie na czele nie znajdą się Argentyńczycy - nowi mistrzowie świata są drudzy. Zostaliby liderem w przypadku, gdyby wygrali finał z Francją (3:3, k. 4:2) po dogrywce, a nie po karnych.

Za nami mundial w Katarze, który zakończył się zwycięstwem w Argentynie. Wyniku turnieju w dużym stopniu wpłynęły na ranking FIFA. Ten oficjalnie zostanie zaktualizowany 22 grudnia. Wiadomo, jak będzie wyglądała klasyfikacja najlepszych reprezentacji na świecie na koniec 2022 roku.

Ranking FIFA Niesamowity awans Maroka. Polacy też poszli do góry

Reprezentacja Polski odpadła w 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze po porażce 1:3 z Francją. Mimo to wynik osiągnięty przez piłkarzy Czesława Michniewicza był najlepszym rezultatem Polaków od 1986 roku. Dzięki wyjściu z fazy grupowej awansowaliśmy rankingu FIFA na 22. pozycję. Przed turniejem Polacy byli 26., wyprzedzili m.in. Iran, Serbię oraz Walię, które odpadły już w fazie grupowej. To najlepsza nasza pozycja od maja 2021 roku.

Pozytywnym zaskoczeniem turnieju była reprezentacja Maroka, która zajęła czwarte miejsce na MŚ. Znalazło to odzwierciedlenie w rankingu FIFA, w którym na koniec roku Maroku będzie 11. To awans aż o 11. miejsce. Tym samym zespół z Maghrebu stał się najlepszą afrykańską reprezentacją (wcześniej był nią Senegal). Spory skok zaliczyła także Australia (z 38. miejsca na 27.).

Zmiany również na czele zestawienia. Nowym wiceliderem została Argentyna, a na trzecie miejsce awansowała Francja. Co ciekawe, gdyby Argentyna wygrała po dogrywce (a nie po karnych), to ona byłaby liderem. Obie ekipy wyprzedziły największe rozczarowanie turnieju - Belgię. Spory spadek zaliczyła Dania (z 10. na 18.), a także Niemcy i Hiszpania (trzy pozycje w dół).