Czesi rzucili się na mecz z Polską. Błyskawicznie

Czesi są niezwykle zainteresowani obejrzeniem na żywo reprezentacji Polski. W zaledwie pięć dni wykupili wszystkie dostępne bilety na marcowy mecz eliminacji Euro 2024, w którym ich piłkarze zmierzą się z naszą kadrą.

Reprezentacja Polski niedawno zakończyła udział w mistrzostwach świata w Katarze i teraz kilka miesięcy przyjdzie nam czekać na jej kolejny mecz. Ten odbędzie się dokładnie 24 marca 2023 roku. Wówczas Polacy zmierzą się na Fortuna Arenie w Pradze z reprezentacją Czech w pierwszym spotkaniu eliminacyjnym do Euro 2024. 

Zobacz wideo Ivana Knoll nie mogła wyjść ze stadionu. Policja i ochroniarze w akcji. "Szaleństwo"

Czesi masowo ruszyli po bilety na mecz z reprezentacją Polski. W pięć dni wykupili wszystkie wejściówki

Kilka dni temu Czesi poinformowali o rozpoczęciu sprzedaży biletów na ten mecz. Nasi południowi sąsiedzi mocno postarali się, by rozreklamować wydarzenie wśród kibiców. Do przyjścia na stadion zachęcano ich przede wszystkim pisząc ciepło o naszej reprezentacji. Podkreślono, że byliśmy uczestnikiem mundialu w Katarze, a w składzie naszej drużyny są tak utalentowani piłkarze, jak Robert Lewandowski i Wojciech Szczęsny, więcej TUTAJ>>.

Gol Theo HernandezaBłyskawiczny cios w półfinale MŚ 2022. Ależ gol [WIDEO]

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Ten zabieg marketingowy najwyraźniej zadziałał, gdyż zaledwie pięć dni później poinformowano, że wszystkie bilety na mecz z Polską zostały już wyprzedane. Wszyscy ci, którzy nie zdążyli zakupić wejściówki, ostatnią szansę będą mieli na początku marca. Wówczas ma zostać uruchomiona  sprzedaż z puli biletów zarezerwowanych, ale ostatecznie nieopłaconych. 

- Bardzo sobie cenimy takie zainteresowanie! Wierzę, że mecz spodoba się kibicom, a my zagramy dla nich jak najlepiej - powiedział selekcjoner reprezentacji Czech, Jaroslav Silhavy, cytowany przez portal Fotbal.cz.

Na razie nie wiadomo, co z biletami dla polskich kibiców. Kilka dni temu Czesi przekazali w komunikacie dotyczącym meczu, że o wejściówkach dla Polaków informował na początku 2023 roku będzie PZPN. Nie wiemy jednak, jaka pula będzie przeznaczona dla naszych kibiców. Fortuna Arenie w Pradze, na której swoje domowe mecze rozgrywa miejscowa Slavia, może pomieścić 20 800 kibiców. 

Eliminacje mistrzostw Europy 2024 rozgrywane będą od marca do listopada przyszłego roku. Polacy znaleźli się w grupie E, oprócz Czechów, rywalami naszych piłkarzy będą jeszcze Mołdawia, Albania oraz Wyspy Owcze.

Lionel MessiESPN podaje najnowsze informacje ws. stanu Messiego

Więcej o: