Po co pojechał na mundial? A Michniewicz na to: W marcu może być podstawowym graczem

Powołanie Szymona Żurkowskiego wzbudziło wiele kontrowersji, bo pomocnik Fiorentiny w tym sezonie po prostu nie gra. Tymczasem Czesław Michniewicz go broni. - Zapewne zimą zmieni klub. W marcu może się okazać, że będzie podstawowym piłkarzem reprezentacji - stwierdził w rozmowie z TVP Sport.

Reprezentacja Polski zakończyła MŚ porażką 1:3 z Francją w 1/8 finału. Jednym z zawodników, który nie dostał szansy występu, był Szymon Żurkowski. Już samo powołanie pomocnika Fiorentiny było sporym zaskoczeniem, szczególnie, że w trwającym sezonie ligowym rozegrał jedynie 30. minut. Zdaniem Czesława Michniewicza wybór tego zawodnika nie był przypadkiem.

Zobacz wideo Robert Lewandowski wyszedł do dziennikarzy i powiedział: To boli

Michniewicz tłumaczy powołanie dla Żurkowskiego. "Liczyliśmy na to, że może nam się przydać w odpowiednim momencie"

 - Musieliśmy zakładać, że ktoś będzie pauzował za kartki, a komuś przytrafi się uraz. Taka myśl tyczy się też Krychowiaka i Bielika i dlatego musiał być Szymański. Gdyby brakowało jeszcze jednego, to opcją był Żurkowski - stwierdził w rozmowie z TVP Sport. 

- Żurkowski zapewne zimą zmieni klub. W marcu może się okazać, że będzie podstawowym piłkarzem reprezentacji. Na pewno nie braliśmy go na wycieczkę, lecz liczyliśmy na to, że może nam się przydać w odpowiednim momencie - dodał Michniewicz, doceniając potencjał zawodnika. Sytuacja klubowej przyszłości zawodnika jest dynamiczna. O pozyskanie 25-latka zmierzają się starać Sampdoria i Salernitana, a druga z drużyn liczy na transfer już zimą

Czesław Michniewicz w TVP Sport screenTo dlatego Michniewicz nie wytrzymał. "Pięć minut wcześniej byłem w szatni"

Okazuje się, że Żurkowski mógł wejść na boisko w meczu 1/8 finału. - Rozmawialiśmy o tym, że gdybyśmy prowadzili z Francją, to na pewno nie obawiałbym się go wstawić do środka pola, by zblokować rywali. Wiem, że to piłkarz, który odbierze, a dodatkowo radzi sobie w ataku, zwłaszcza w sytuacji, kiedy mimo wszystko częściej trzeba się bronić - zdradził. 

Szymon Żurkowski latem tego roku wrócił do Fiorentiny z wypożyczenia w Empoli. W ubiegłym sezonie był jednym z najlepszych pomocników w Serie A i zdobył pięć bramek oraz zaliczył trzy asysty. W tym jednak pełni jedynie rolę rezerwowego we Fiorentinie. 

Michniewicz KasperczakKasperczak mówi o Michniewiczu. Prosto z mostu. "Za moich czasów..."

Więcej o: