Michniewicz wskazał, kogo brakuje reprezentacji Polski. "Nie da się go zastąpić"

- To na dziś piłkarz, którego w kadrze nie da się zastąpić. Brakuje go nam - tak Czesław Michniewicz skomentował obecną sytuację Jakuba Modera. 23-latek był największym nieobecnym w składzie reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Katarze. Powód? Poważna kontuzja.

Na początku kwietnia z Anglii napłynęły niezwykle smutne informacje związane z Jakubem Moderem. Pomocnik w jednym ze spotkań Premier League doznał poważnej kontuzji zerwania więzadła krzyżowego, co automatycznie wykluczyło go z walki o mundial w Katarze. Przed urazem 23-latek był wyróżniającym się zawodnikiem reprezentacji choćby w meczu barażowym ze Szwecją. 

Zobacz wideo Tak wygląda katarski sklep z sokołami. Przywiązane, łapane do siatek. Rozrywka bogaczy

Czesław Michniewicz szczerze o Jakubie Moderze. "Kluczowy zawodnik"

Nad kontuzją Modera ubolewał także selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz. Trener w czwartek 8 grudnia udzielił wywiadu Jackowi Kurowskiemu w TVP Sport i przyznał, że 23-letni pomocnik z Brighton jest ważnym ogniwem kadry. - Naszej grze w Katarze brakowało nieco kreatywności w środku pola. Kiedy znów dostępny będzie Moder, otworzą się przed nami dodatkowe możliwości - powiedział i dodał: - Fakt jest taki, że nasze możliwości będą się zwiększały. Moder był kluczowym zawodnikiem w spotkaniu barażowym ze Szwecją.

Jedna z najsłynniejszych zmian bramkarskich w historii MŚNajsłynniejsza zmiana w historii MŚ. "To niewiarygodne, podjąć taką decyzję"

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

- To zawodnik, który daje tempo, umie zagrać prostopadłe podania. To na dziś piłkarz, którego w kadrze nie da się zastąpić. Brakuje go nam. To zupełnie inny zawodnik w porównaniu do tych, którymi dysponowaliśmy. Jest specyficzny i dlatego zapłacono za niego wielkie pieniądze - komplementował Modera selekcjoner. Podczas mundialu w Katarze w środku pola polskiej kadry, a więc na pozycji kontuzjowanego zawodnika, występowali: Grzegorz Krychowiak, Krystian Bielik, Sebastian Szymański, Damian Szymański oraz Piotr Zieliński. 

Gareth Southgate, selekcjoner reprezentacji AngliiAfera w kadrze Anglii. Piłkarz pokłócił się ze sztabem i wyleciał z mundialu

Jakub Moder w reprezentacji Polski zadebiutował 4 września 2020 roku podczas meczu Ligi Narodów z Holandią. Ma na koncie 20 spotkań w biało-czerwonej koszulce oraz dwa gole. Według ostatnich doniesień medialnych zawodnik wróci do gry w marcu 2023 roku.

Więcej o: