Kucharski o Michniewiczu ostro? Mało powiedziane. "On ich zabija"

- Nie pokazaliśmy nic, tylko prymitywny, bojaźliwy i destrukcyjny styl trenera Czesława Michniewicza. Ale możemy zakłamywać rzeczywistość i mówić, że wynik jest najważniejszy. Czuję niedosyt, jednak nie spodziewałem się zbyt wiele po Michniewiczu - powiedział Cezary Kucharski w wywiadzie dla "Super Expressu".

Reprezentacja Polski odpadła w 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze, przegrywając z Francją 1:3. Mimo to wynik osiągnięty jest odbierany jako sukces. Wyszliśmy z grupy po 36 latach, choć styl pozostawiał wiele do życzenia. Dlatego też wielu obserwatorów domaga się zwolnienia aktualnego selekcjonera.

Zobacz wideo Surma: W PZPN jest chaos. Kulesza chce się wycofać rakiem

Cezary Kucharski nie pozostawił suchej nitki na Michniewiczu

Były menedżer Roberta Lewandowskiego Cezary Kucharski jest jednym z krytyków aktualnego selekcjonera reprezentacji Polski. W wywiadzie, którego udzielił "Super Expressowi", wypowiedział się o stylu naszej drużyny. Był reprezentant Polski uważa, że nasza kadra grała na mundialu prymitywny futbol.

- Wynik był zgodny z oczekiwaniami środowiska piłkarskiego i kibiców. Wyjście z grupy miało być sukcesem i tak się stało. Sposób gry naszej reprezentacji był jednak archaiczny. Nasz styl jest prymitywny. Tylko w meczu z Arabią Saudyjską chcieliśmy wygrać. Nie można osiągać dobrych wyników, kiedy myślimy o przeszkadzaniu rywalom, a nie o zwycięstwie - powiedział.

17-krotny reprezentant Polski mówi, że nie spodziewał się wiele po selekcjonerze Michniewiczu. Według niego to nie jest odpowiedni trener dla naszych zawodników. 

- Byliśmy prymitywni i bojaźliwi, a nasz styl był wyłącznie destrukcyjny. To pasuje do Michniewicza. Ale w taki sposób nie popchniemy polskiej piłki do przodu. Możemy zakłamywać rzeczywistość i mówić, że wynik jest najważniejszy. Owszem, jest ważny, ale patrząc jak ci piłkarze grają w klubach, to reprezentacja może i powinna grać zdecydowanie lepiej. Czuję niedosyt, jednak nie spodziewałem się zbyt wiele po trenerze Michniewiczu. Moim zdaniem to nie jest trener pasujący do tych zawodników. On nie rozwija kreatywnych piłkarzy, tylko ich zabija. Nie potrafi znaleźć balansu pomiędzy grą defensywną a ofensywną - dodał.

Kucharski w dość mocnych słowach skomentował też wypowiedź Roberta Lewandowskiego, który po meczu z Francją uznał, że kadra powinna grac ofensywną piłkę. 

- Dla mnie to był klarowny sygnał dezaprobaty wobec selekcjonera. Wiadomo, że to on zawsze pod największą presją, bo kiedy nie ma bramek, to zawsze będzie jego wina. Walka z obrońcami po długiej piłce od Wojtka Szczęsnego? Tak się nie da grać zawsze. Wszyscy poprzednicy Michniewicza próbowali wykorzystać potencjał "Lewego" z przodu i Robert te bramki jakoś zdobywał. Myślę, że Lewandowski nie jest przekonany co do swojej przyszłości, jeśli na stanowisku zostanie Michniewicz - stwierdził był agent kapitana reprezentacji Polski.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Oberwało się także Michniewiczowi, który zdaniem Kucharskiego obniżył standardy reprezentacji Polski. I nie pomogą tu nawet "PR-owe sztuczki", które mają zakłamywać rzeczywistość.

O tym, czy Michniewicz będzie dalej selekcjonerem, dowiemy się w najbliższych tygodniach. Jego umowa wygasa z końcem roku. Do tego czasu PZPN ma czas, by się zastanowić nad znalezieniem ewentualnego następcy lub przedłużeniem kontraktu.

Więcej o: