Wybrali największe objawienia mundialu. Zaskoczenie. Jest i 34-letni Polak

Belgijski portal "RTBF Sport" wybrał jedenastkę objawień fazy grupowej mistrzostw świata. Znalazł się w niej jeden z reprezentantów Polski. Dość zaskakująco wybór dziennikarzy padł nie na Roberta Lewandowskiego czy Wojciecha Szczęsnego, a Kamila Glika.

Mistrzostwa świata w Katarze wkraczają w decydującą fazę. Poznaliśmy już wszystkie drużyny, które zagrają w ćwierćfinałach. W gronie tym zabraknie niestety reprezentacji Polski, która przegrała w 1/8 finału 1:3 z Francją. Wynik naszej kadry można jednak uznać za spory sukces, gdyż ostatni raz w tej fazie turnieju Polacy zaprezentowali się 36 lat temu.

Zobacz wideo Ta reprezentacja potrzebuje wymiany pokoleniowej

Belgowie wybrali jedenastkę objawień mistrzostw świata. Wśród nich Kamil Glik

Wynik Biało-Czerwonych robi wrażenie nie tylko na rodzimych kibicach, ale także mediach z zagranicy. Belgijski portal "RTBF Sport" postanowił wybrać jedenastkę największych objawień pierwszej fazy mundialu. Znalazł się na niej też jeden z reprezentantów Polski, który, jak napisano, "w dużej mierze" przyczynił się do awansu z grupy. Wybór dziennikarzy nie padł jednak na Wojciecha Szczęsnego, który czarował w bramce, ani Roberta Lewandowskiego - największą gwiazdę naszej drużyny. Wybrano... Kamila Glika. 

Defensor ma 34 lata, jednak nadal może być objawieniem. Belgowie w swoim zestawieniu nie potraktowali bowiem wieku jako nadrzędne kryterium. Do ich zespołu mógł dostać się każdy, kto pozytywnie zaskoczył formą podczas mundialu (dopuszczalny tylko jeden gracz z danego kraju). Właśnie tak oceniono Kamila Glika. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

"Polska wyszła z grupy w dużej mierze zawdzięcza to obronie" - napisano na wstępie. Dalej zwrócono uwagę na fakt, że w bramce Polaków kapitalnie radził sobie Wojciech Szczęsny, ale jego sukces nie byłby możliwy bez gry środkowych obrońców. A na tej pozycji wyróżnił się właśnie Kamil Glik. "Zawodnik Benevento był bezpieczną opcją w obronie. Zagrał we wszystkich czterech meczach, jest jednym z rzemieślników dwóch czystych kont (z Meksykiem i Arabią Saudyjską - przyp. red) i mógł nawet wyrównać z Argentyną" - oceniono. "Z drugiej strony nie mógł zrobić nic, aby uniknąć eliminacji z Francją" - dodano na zakończenie.

Polski obrońca znalazł się w zacnym gronie. W jedenastce "RTBF Sport" znaleźli się piłkarze, którzy naprawdę zachwycili świat w pierwszych meczach turnieju i mieli ogromny wpływ na sukces swoich reprezentacji. Poniżej prezentujemy pełną listę.

  • Bramkarz: Andries Noppert (Holandia)
  • Obrońcy: Angelo Preciado (Ekwador), Kamil Glik (Polska), Tim Ream (USA), Kim Jin-su (Korea Południowa)
  • Pomocnicy: Sofyan Amrabat (Maroko), Salem Al-Dawsari (Arabia Saudyjska), Enzo Fernandez (Argentyna), Ritsu Doan (Japonia)
  • Napastnicy: Craig Goodwin (Australia), Mohammed Kudus (Ghana) 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.