Lewandowski "najlepszy" pod jednym względem na mundialu. Niechlubna statystyka

Robert Lewandowski jest liderem reprezentacji Polski, ale mistrzostw świata w Katarze nie może zaliczyć do udanych. Napastnik nie do końca odnajdywał się w defensywnej taktyce kadry, co powodowało, że większość spotkań spędził, chodząc w okolicach linii środkowej boiska. Okazuje się, że w fazie grupowej żaden piłkarz nie robił tego częściej od niego.

Już w pierwszym spotkaniu reprezentacji Polski w Katarze można było zauważyć, że rola Roberta Lewandowskiego będzie ograniczona przez defensywną taktykę Czesława Michniewicza. Napastnik FC Barcelony dużo czasu na boisku spędzał, czekając na podanie od kolegów oraz w walce powietrznej z piłkarzami rywali. Sytuacja powtarzała się w meczach z Arabią Saudyjską i Argentyną, co sprawiło, że Lewandowski został liderem niechlubnej statystyki. 

Zobacz wideo Kibicu, piłkarze reprezentacji mają cię w d... Mamy komentarz Kuleszy!

Robert Lewandowski przeszedł najwięcej ze wszystkich w fazie grupowej. Jednak nie ma się czym chwalić

Jak wyliczyli statystycy The Athletic, średni dystans, który przeszedł Robert Lewandowski w trzech meczach fazy grupowej, wyniósł 4832 metry. W tej statystyce ustępuje mu nawet Leo Messi, który od lat uważany jest za piłkarza, który przez większość spotkań gra "na stojąco". Argentyńczyk w uśrednionej statystyce przeszedł o 46 metrów mniej niż Lewandowski i zajął drugie miejsce. Trzeci był Ghańczyk Mohammed Salisu, który przechodził średnio 4679 metrów w trzech spotkaniach fazy grupowej. Zawodnik Southampton jest jednak środkowym obrońcą, co tłumaczy tę statystykę. 

Odległości przebyte przez Lewandowskiego w chodzie poniekąd podsumowują grę reprezentacji Polski w fazie grupowej. Polegała ona głównie na oddaniu pola rywalom i czekaniu na długie piłki właśnie w kierunku napastnika FC Barcelony. Podobny schemat kibice mogli oglądać, kiedy w 1/8 finału reprezentacja Francji prowadziła z Polską, a Lewandowski chodził w okolicach koła środkowego boiska. 

Drugą dziesiątkę zestawienia otwiera środkowy obrońca Kamil Glik, który średnio pokonywał 4232 metry, chodząc.

Średni dystans przebyty chodząc podczas fazy grupowej mundialu w Katarze: 

 1. Robert Lewandowski 4832 m
 2. Leo Messi (Argentyna) 4786 m
 3. Mohammed Salisu (Ghana) 4679 m
 4. Mohamed Kanno (Arabia Saudyjska) 4542 m
 5. Joao Cancelo (Portugalia) 4370 m
 6. Kevin de Bruyne 4305 m
 7. Aleksandar Mitrović (Serbia) 4291 m
 8. Salem Al-Dawsari (Arabia Saudyjska) 4271 m
 9. Matt Turner (USA) 4257 m
 10. Virgil van Dijk (Holandia) 4249 m
 11. Kamil Glik 4232 m
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.